Powiat Ostrowski: Podjęli osiemnaście uchwał

  • 06.04.2021, 16:01
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Podjęli osiemnaście uchwał
XXII Sesja Rady Gminy Sieroszewice po raz kolejny raz odbyła się w trybie zdalnym. Na sesji on-line obecnych było 13 radnych.

W internetowych obradach sesyjnych uczestniczyli: wójt gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski, zastępca wójta Bartosz Kubica, sekretarz gminy Mirosława Busza, skarbnik gminy Karolina Kałużna, radca prawny Radosław Cegła. Obrady sesji otworzył i poprowadził przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Rafał Bartnik.

Podczas sesji zostało podjęte 18 uchwał. Dotyczyły one m.in.: dotacji dla Województwa Wielkopolskiego na budowę chodnika w ciągu drogi nr 450 w miejscowości Wielowieś, udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Ostrowskiemu na przebudowę drogi Rososzyca -Wielowieś oraz przyjęcia lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z terenu gminy. Radni nadali nazwy ulicom w miejscowościach Latowice i Zamość. Ponadto, dzięki korzystnemu postępowaniu przetargowemu na budowę kanalizacji sanitarnej w Latowicach podczas obrad wprowadzono kolejne zadania inwestycyjne, które gmina Sieroszewice będzie realizować jeszcze w tym roku. W podziale środków ujęto m.in. budowę nawierzchni asfaltowej na ul. Wiśniowej w Sieroszewicach za kwotę 280 000 zł, sfinalizowanie budowy biblioteki i klubu seniora w Strzyżewie za 180 000 zł, dofinansowanie do usuwania Azbestu – 50 000 zł, a także poszerzenie drogi w Bibiankach – 38 000 zł. Wójt gminy Sieroszewice uwzględnił również dofinansowanie dla PSP w Ostrowie na zakup samochodu ratowniczo- gaśniczego za  kwotę 85 000 zł.
Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców w zmianach uchwały budżetowej zawarto dofinansowanie na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków w kwocie 35 000 zł. Wszystkie wymienione inwestycje gmina Sieroszewice będzie realizować ze środków budżetu gminy, nie zaciągając kredytów i jednocześnie redukując zadłużenie gminy o kwotę 1,4 mln złotych.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe