Powiat Ostrowski: Tancerki Gwiazdy z awansem

  • 02.04.2021, 15:52
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Tancerki Gwiazdy z awansem
Dużym sukcesem zakończył się udział przedstawicielek Grupy Baletowej „Gwiazda” w krajowych eliminacjach do światowego finału Dance World Cup.

Kwalifikacje do udziału w finale pucharu świata w tańcu corocznie odbywają się w Krakowie. Do finału zakwalifikowano aż cztery choreografie, wykonane przez duety i solistki „Gwiazdy”. Tym razem, z uwagi na obostrzenia sanitarne, konkurs przeprowadzono w formule online. Wśród uczestników każdej kategorii wyłoniono maksymalnie czterech wykonawców (z najwyższymi rezultatami), którzy otrzymali nominację do reprezentowania Polski w światowym finale w Hiszpanii, zaplanowanym na koniec czerwca tego roku.

Do finału zakwalifikowano aż cztery choreografie, wykonane przez duety i solistki „Gwiazdy”:

- Laura Niewiejska i Małgorzata Guździoł – 1 miejsce w kategorii junior duet modern (wynik: 82,33 pkt.)

- Wiktoria Dworak – 2 miejsce, senior solo modern (71,66 pkt.)

- Wiktoria Krupa i Wiktoria Dworak – 2 miejsce, senior duet modern ( 83,33 pkt.)

- Hanna Szczepaniak – 4 miejsce, junior solo modern (88,33 pkt.)

Kwalifikacje do światowego finału mógł uzyskać uczestnik, który otrzymał co najmniej 70 punktów. Cieszymy się, że takimi rezultatami mogą pochwalić się pozostałe solistki, biorące udział w eliminacjach:

- Małgorzata Guździoł – kategoriia: junior solo modern, wynik: 77,00 pkt.

- Aleksandra Lewek – children solo modern, wynik: 73,33 pkt.

- Zuzanna Jarocka – junior solo modern, wynik: 71,67 pkt.

,,Gratulujemy wszystkim tancerkom! To wielkie wyróżnienie znaleźć się w gronie najlepszych wykonawców w Polsce. Ogromne uznanie należy się kierownik artystycznej, pedagog i choreograf grupy „Gwiazda” – Patrycji Stenderze, bez której ten sukces nie miałby miejsca. Wszystkie tancerki przygotowywały się do konkursu pod jej okiem, w większości w stworzonych przez nią choreografiach. Podziękowania dla choreografów – Pauliny Ibron i Pawła Michno’’ – czytamy na stronie zespołu Gwiazda.

Udział w krajowych eliminacjach Dance World Cup był współfinansowany z budżetu Powiatu Ostrowskiego, w ramach realizacji zadań w dziedzinie kultury.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe