Koszykówka: Garbacz z rekordem

• 01.04.2021, 07:56
Koszykarze Argedu BM Slam Stal w pierwszym meczu ćwierćfinałowym play off rozbili Pszczółkę Start Lublin 106:81.

W rywalizacji z Pszczółką Startem Lublin zdecydowanym faworytem byli podopieczni Igora Milicica. Ostrowianie w sezonie wygrali z lublinianami trzy mecze, dwa razy w lidze i raz w Pucharze Polski. W lidze na własnym parkiecie Stal ograła Start 79:74. Nie był to łatwy pojedynek. Lublinianie po 20 minutach prowadzili 39:33, a po 30 minutach ich przewaga wzrosła nawet do 10 punktów – 64:54. Ostatnia kwarta należała jednak do koszykarzy Argedu BM Slam, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. W rewanżu w Lublinie gracze Stali nie dali już żadnych szans rywalom i rozbili Start 82:62. W Pucharze Polski, który był rozgrywany w Lublinie ostrowianie po raz trzeci ograli Pszczółkę, tym razem 80:73.

W Ostrowie wszyscy zdawali sobie jednak sprawę, że o wynikach sezonu zasadniczego oraz Pucharu Polski trzeba zapomnieć. Runda play off rządzi się bowiem swoimi prawami. Tu nikt nie odda meczu bez walki. Dlatego gracze Stali na inaugurację spotkań ćwierćfinałowych wyszli na parkiet bardzo skoncentrowani. Od pierwszych minut narzucili swój styl gry. Wystarczy tylko wspomnieć, że koszykarze z Ostrowa prowadzili w tym pojedynku przez ponad 38 minut, a rywale tylko raz zdołali doprowadzić do remisu – zaraz na początku spotkania – a ani razu nie wyszli na prowadzenie. Już pierwsza kwarta ustawiła ten pojedynek. Gospodarze wygrali ją 27:15, a w kolejnych odsłonach dalej budowali swoją przewagę. Rewelacyjny mecz zagrał Jakub Garbacz, który trafiał jak w transie. Reprezentant Polski pobił rekord celnych rzutów dystansowych w fazie play-off! Wykorzystał aż 9 na 14 oddanych takich prób, a w sumie zdobył 30 punktów. Oczywiście na to zwycięstwo zapracowała cała drużyna, która nie tylko bardzo dobrze spisywała się w ataku, ale również coraz lepiej prezentuje się w obronie. BIN

Arged BM Slam Stal - Pszczółka Start Lublin 106:81 (27:15, 31:26, 27:17, 21:23)

Stal: Jakub Garbacz 30, Chris Smith 17, Mark Ogden 16, Trey Kell 11, James Florence 11, Denzel Andersson 9, Josip Sobin 4, Jarosław Mokros 4, Szymon Ryżek 2, Maciej Kucharek 2, Łukasz Wojciechowski 0.

Start: Dustin Ware 19, Thomas Davis 16, Roman Szymański 10, Devin Searcy 9, Sherron Dorsey-walker 8, Martins Laksa 7, Mateusz Dziemba 6, Kacper Borowski 4, Kamil Łączyński 2, Damian Jeszke 0, Bartłomiej Pelczar 0.