Powiat Ostrowski: Modernizacja lamp

  • 31.03.2021, 15:44
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Modernizacja lamp
W trosce o bezpieczeństwo i jakość życia mieszkańców, wójt gminy Sieroszewice inwestuje w energooszczędne oświetlenie uliczne. W naszym regionie wymieniono 43 lampy oświetleniowe oraz zamontowano 4 nowe oprawy.

W ramach inwestycji oświetlenie usprawniono w miejscowościach Westrza i Wielowieś. Wzdłuż ulicy Ceglanej we wsi Wielowieś wymieniono 25 opraw oraz zamontowano 4 nowe lampy. Nakład pieniężny na tę część wyniósł 50 000 zł. Natomiast koszt zastąpienia 18 starych lamp nowymi energooszczędnymi w miejscowości Westrza to kolejne 30 000 zł. Fundusze na realizację przedsięwzięcia pochodziły ze środków własnych gminy Sieroszewice.

 

Inwestycja przyniesie w przyszłości spore oszczędności w budżecie gminy. Połączenie oświetlenia LED ze zdalną diagnostyką w systemie CityTouch zmniejszy koszty energii ponoszone na oświetlenie przestrzeni publicznej. Dodatkowym plusem są niewielkie gabaryty lamp z diodami LED, a ich żywotność gwarantowana jest nawet na 10 lat. Ponadto poprawie uległy warunki oświetleniowe na drogach. Ledowe lampy w znaczący sposób rozświetliły jezdnię i chodnik. Nowoczesna technologia zapewnia zdrowsze i bezpieczniejsze środowisko mieszkańcom gminy Sieroszewice.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe