Powiat Ostrowski: Kaszletański sukces ,,Swojaków"

  • 29.03.2021, 15:47
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Kaszletański sukces ,,Swojaków"
Grupa dziecięca Zespołu Tańca Ludowego ,,Swojacy" z Moszczanki zdobyła trzecie miejsce w kategorii do 13 lat podczas VII Kasztelańskich Spotkań Folklorystycznych.

Impreza ta zorganizowana została przez Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Konkurs był przeprowadzony w formule on-line, a wyniki zostały ogłoszone w sobotę 27 marca. Grupa zaprezentowała wielkopolski zwyczaj ,,Nowe latko", wykonywany dawniej na początku wiosny. Konkursowy występ można obejrzeć wchodząc w link https://youtu.be/L7xzlU1Z7_8.

Młodzieżowa grupa ,,Swojaków" również brała udział w konkursie - w kategorii zespołów studenckich i dorosłych, prezentując tańce rzeszowskie, które można obejrzeć na stronie https://youtu.be/QjaTcjIFk9I

W sumie do konkursu zgłoszono 33 prezentacje zespołów z Polski i zagranicy.

Zespół Tańca Ludowego działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie oraz Stowarzyszeniu Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe