Żużel: Dwa lata na awans do PGE Ekstraligi

  • 20.03.2021, 13:08
  • Ryszard Binczak
Żużel: Dwa lata na awans do PGE Ekstraligi
Prezes Argedu Malesa Ostrów Wielkopolski Waldemar Górki zapowiada, że chce by w ciągu najbliższych dwóch lat klub awansował do PGE Ekstraligi.

Bardzo ambitne plany mają działacze ostrowskiego klubu żużlowego. Zapowiadają awans w ciągu dwóch najbliższych lat.
-To jest tylko sport i nie można zaplanować wyniku sportowego, ale chcemy w ciągu najbliższych dwóch lat awansować do PGE Ekstraligi – poinformował prezes ostrowskiego klubu Waldemar Górski. – Cieszę się z ambitnych planów zarządu klubu. Miasto będzie wspierać i pomagać, ale oczywiście nie weźmie na siebie większości kosztów, które wiążą się z awansem.
Jak zapowiada prezydent Ostrowa Beata Klimek,  w 2022 roku zakończą się prace związane z przebudową stadionu.
 –Inspiracją do takich planów jest oczywiście nowy kontrakt telewizyjny. W PGE Ekstralidze z tytułu praw do pokazywania ligi od sezonu 2022 są ogromne pieniądze, w żaden sposób nieporównywalne do tego, jakie płacone są w eWinner 1. Lidze. Jestem przekonany, że podobne cele, jak my będą mieli również inni pierwszoligowcy – dodaje Waldemar Górski, prezes TŻ Ostrovia.
– Inwestujemy w młodzież. Sprzętu dla chłopaków jest coraz więcej. Zajęć na torze mamy też sporo, po to, by osiągnęli jak najszybciej poziom, do którego aspirują i właśnie w przeciągu tych 2-3 sezonów chcielibyśmy powalczyć o PGE Ekstraligę mocniej niż dwa lata temu, kiedy to skończyło się barażami – dodaje Mariusz Staszewski, trener Arged Malesa Ostrów Wielkopolski.
– Kwestię przyszłościowego awansu poruszamy już teraz, bo zdajemy sobie sprawę, że kolejny sezon będzie bardzo trudny. W razie powiększenie PGE Ekstraligi, musimy budżet na rok 2022 budować już od dzisiaj, tak by jechać w mocniejszym składzie, z ambitniejszymi celami awansu. Myślę, że przyszłoroczny budżet musi się zwiększyć o co najmniej milion złotych  – dodaje Waldemar Górski.
Prezydent Beata Klimek podkreśla, że w ostatnich latach współpraca z klubem układa się bardzo dobrze.
- Jesteśmy na bieżąco w kontakcie. Staramy się rozwiązywać problemy, których jest bardzo dużo. Współpraca z miastem jest potrzebna i odbywa się ona po partnersku. Klub w mojej osobie, ale także wśród samorządowców ma swoich oddanych kibiców i ambasadorów. Do nich z pewnością należy radny miejski, Arkadiusz Sodkiewicz – podkreślał Beata Klimek, prezydent Ostrowa.
- Oprócz grantów finansowych, które przekazuje każdego roku na działalność klubu, to przede wszystkim podjęliśmy się kompleksowej modernizacji Stadionu Miejskiego. Gdyby nie to, że ten stadion został już prawie w całości zmodernizowany, o jeździe w PGE Ekstralidze można byłoby tylko pomarzyć. Wiadomo, że żużel to niebezpieczny sport i musieliśmy sprostać wyzwaniu, które wiąże się z zapewnieniem bezpieczeństwa związanego z bandami i całym zapleczem. Naszą ambicją było też to, by Stadion Miejski był godnym sportowym obiektem. Tak by nie było wstydu, gdy gościmy tutaj zawodników z całej Polski i Europy. Od 2015 do 2020 roku przekazaliśmy z budżetu miejskiego na modernizacją Stadionu Miejskiego 8,1 miliona złotych. W 2021-2022 to kolejne pięć milionów. W sumie ponad 13,1 mln złotych kosztuje przebudowa całego stadionu. Dostosowujemy także obiekt dla osób niepełnosprawnych poprzez montaż windy w trybunie głównej – poinformowała Beata Klimek.

Kolejnym wsparciem dla klubów sportowym są rabaty na korzystanie z obiektów miejskich.
 – W ramach regulaminu, który przyjęliśmy w marcu, kluby sportowe, w tym TŻ Ostrovia, korzystają z obiektów z aż 90-procentową bonifikatą. To jest także realna pomoc miasta, jeśli chodzi o funkcjonowanie klubów sportowych i ich politykę finansową – podkreślała prezydent.
za: TŻ Ostrovia

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe