Koszykówka: Astoria zdemolowana

• 13.03.2021, 19:08 (aktualizacja 13.03.2021, 19:19)
Koszykarze Argedu BM Slam Stal rozbili Astorię Bydgoszcz 109:88. Przed graczami Igora Milicica jeszcze tylko jeden mecz w rundzie zasadniczej, z Zastalem Zielona Góra, 17 marca.

Pojedynek z Astorią z trybun oglądał James Florence, a do składu powrócił Trey Kelly, który nie wystąpił w meczu z Polskim Cukrem Toruń.

Gracze Stali rozpoczęli pojedynek w Bydgoszczy od dwóch celnych trafień za trzy punkty, a po 3 minutach prowadzili 10:6, a chwilę później 15:11. Koszykarze z Ostrowa starali się często bronić na całym boisku. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Po 6 minutach podopieczni Igora Milicica mieli już osiem punktów przewagi – 21:13, a zakończyli pierwszą kwartę mając dziesięć ,,oczek’’ więcej – 34:24. W drugiej kwarcie ostrowianie grali spokojnie w ataku, wykorzystując swoje przewagi i pilnowali wyniku. Długo to się udawało, ale w samej końcówce gospodarze odrobili część strat i po 20 minutach przegrywali tylko 48:53.

W pierwszej połowie spore kłopoty pod koszem miał Josip Sobin, który nie radził sobie z bardzo wysokim i silnym A Boguckim. Center Stali oddał dwa rzuty, ale żadnego nie trafił. Walczył jednak o zbiórki i zaliczył 4, najwięcej ze wszystkich zawodników BM Slam.

Trzecią kwartę Stal rozpoczęła fantastycznie. Pierwsze trzy minuty tej odsłony rozpoczęli od serii 14:3 i prowadzenia 67:51. Tak szybko zbudowana przewaga ponownie pozwoliła na spokojną grę ,,stalowców’’. Po 30 minutach wygrywali 88:66 trafiając w tej kwarcie aż 7 razy za trzy punkty. Czwarta kwarta to już pełna kontrola Stali i spokojne zwycięstwo. BIN