Ostrów: Pomagają potrzebującym

  • 12.03.2021, 09:40
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Pomagają potrzebującym
Ostrowscy policjanci i pracownicy cywilni, jak zawsze chętnie podzielili się z potrzebującymi najcenniejszym darem życia - własną krwią.

Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego życiodajnego płynu. Pamiętajmy, że krew jest bezcennym darem ratującym życie i zdrowie ludzkie.

Każda zbiórka krwi jest cennym darem dla drugiego człowieka. Zwłaszcza teraz krew jest wyjątkowo potrzebna. Dlatego też, policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zorganizowali akcję oddawania krwi. Akcja odbyła się w ostrowskiej komendzie. W sumie zebrano18 litrów krwi.

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna i cenna jest krew w ratowaniu ludzkiego życia. Krew to najcenniejszy dar, drogocenny płyn i lek, który możemy ofiarować drugiej osobie. Zbiórkę krwi przeprowadzono przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku policjanci zebrali łącznie ponad 115 litrów krwi.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe