Żużel: Zmarzlik trenował w Ostrowie

  • 10.03.2021, 13:27
  • Ryszard Binczak
Żużel: Zmarzlik trenował w Ostrowie
Do rozpoczęcia tegorocznego sezonu pozostało już niewiele czasu. Zawodnicy powoli wyjeżdżają na tory po zimowej przerwie. Bartosz Zmarzlik skorzystał z gościnności działaczy klubu z Ostrowa Wielkopolskiego i kręcił pierwsze „kółka” w tym roku na miejscowym „owalu”.

Tradycyjnie, jak to bywa w trakcie pierwszych treningów, nie było na torze zbyt dużego szaleństwa. W głównej mierze pierwsze jazdy mają za zadanie pozwolić zawodnikom na oswojenie się z motocyklem po kilkumiesięcznej przerwie.

– Długo czekałem na ten moment, nie mogłem już wytrzymać – śmieje się Bartosz Zmarzlik, który po raz ostatni na motocyklu żużlowym siedział w październiku ubiegłego roku. – Obawiałem się trochę o pogodę, ale powiedziałem sobie: „no trudno, nawet jak będzie minusowa temperatura to wyjeżdżasz na tor”. Przerwa zimowa zawsze mi się dłuży, ale na szczęście już się zakończyła. Cieszę się, że mogłem ponownie wsiąść na motocykl i zrobić kilka kółek na torze. Pierwsze przejazdy zazwyczaj nie należą do najłatwiejszych, służą rozgrzaniu i wyczuciu sprzętu, a także przypomnieniu sobie tych emocji, które towarzyszą ściganiu. Niemniej jednak, gdy wsiadłem na pierwszy motocykl to wydał mi się bardzo szybki, ale gdy sprawdziłem drugi, to okazał się jeszcze szybszy. Tak na poważnie, to najważniejsze jest jednak to, że mogłem wreszcie pojawić się na torze i z tego powodu jestem szczęśliwy.

za:zmarzlik.com

Fot. Anna Kłopocka

Ryszard Binczak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe