Powiat Ostrowski: Projekt „Z wizytą u Wiesiołowskich”

  • 08.03.2021, 13:39
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Projekt „Z wizytą u Wiesiołowskich”
Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Strzyżewie od listopada ubiegłego roku realizuje projekt edukacyjny „Z wizytą u Wiesiołowskich”.

Anna i Stefan Wiesiołowscy to bardzo ważne postaci dla tej miejscowości. Stefan, dziedzic Strzyżewa, ufundował grunt pod budowę pierwszej w tej miejscowości szkoły. Anna Wiesiołowska to matka chrzestna Fryderyka Chopina. Celem prowadzonego projektu jest przede wszystkim przybliżenie uczniom sylwetek tych postaci, ale także bogatej historii miejscowości i regionu. Projekt to przedsięwzięcie wielozadaniowe. Pierwszy etap to dwa konkursy szkolne, które podsumowano w marcu br. Szkolny Konkurs Plastyczny „Dworek Wiesiołowskich” skierowany był dla uczniów z klas I – III. Szkolny Konkurs na makietę dworku Wiesiołowskich oceniony został w dwóch kategoriach: klasy I – III i IV – VIII. Kreatywność i pomysłowość przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Siedemnaście makiet dworku Wiesiołowskich to prawdziwe dzieła pod każdym względem. Zachwycają wyborem materiału, kształtem, wielkością i starannością.

Rozdaniu nagród towarzyszyła podniosła atmosfera, ponieważ honorowym gościem, a zarazem fundatorem nagród był wójt gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski, który patronuje całemu przedsięwzięciu. Pan wójt gratulując laureatom, dziękował również za zaangażowanie, bo jak wiadomo, czas pandemii i związane z nią ograniczenia, powodują też ograniczenia w funkcjonowaniu szkół.

Laureaci

Szkolny Konkurs Plastyczny „Dworek Wiesiołowskich”: 1 miejsce - Zofia Wawrzyniak, 2 miejsce – Weronika Przybylak, 3 miejsce – Lena Przybylak.

Szkolny Konkurs na makietę dworku Wiesiołowskich – kategoria klas I – III - 1 miejsce – Tymon Nawrot, 2 miejsce – Zuzanna Miedzianowska, 3 miejsce – Żaneta Wojtasik; kategoria klas IV – VIII - 1 miejsce – Alan Gryglewski, 2 miejsce ex aequo – Maciej Szukalski i Hubert Raszewski, 3 miejsce – Wiktoria Banaś.

Wyróżnienia: Eryk Gryglewski, Anna Jakubowska, Kacper i Jakub Kokot

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe