Powiat Ostrowski: Zmieniamy szkołę

  • 08.03.2021, 11:50
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Zmieniamy szkołę
Wicemarszałek Krzysztof Grabowski przekazał w Przygodzicach dofinansowanie na realizację projektu pod nazwą ,,Nowoczesna edukacja w szkołach gminy Przygodzice".

Umowę pomiędzy Zarządem Województwa Wielkopolskiego, działającym jako Instytucja Zarządzająca Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020, z którego to pochodzą środki na dotację, podpisał wójt Krzysztof Rasiak.

750 uczniów z 7 szkół podstawowych z terenu gminy Przygodzice weźmie udział w projekcie ,,Nowoczesna edukacja w szkołach gminy Przygodzice", popularyzującym nauki przyrodniczo-matematycze. Jego wartość to 1 854 795 zł, w tym kwota dofinansowania dla gminy - 1 721 595 zł. Intencją projektu jest rozwój innowacyjnych form kształcenia, unowocześnienie i doposażenie szkolnej bazy, także upraktycznienie nauczania. W szkołach m.in. powstaną nowocześnie doposażone sale lekcyjne. Projekt z Przygodzic zakłada również doskonalenie kompetencji zawodowych nauczycieli, którzy sami będą się szkolić, a potem nabyte umiejętności wykorzystają w trakcie zajęć z uczniami.

Szkoły pomogą dzieciom z problemami w nauce, natomiast uzdolnieni uczniowie otrzymają możliwość dalszego rozwoju.

- Liczę, że te wszystkie działania, będące założeniem projektu, realnie przełożą się na jakość kształcenia - mówi wójt Krzysztof Rasiak. - Gmina Przygodzice stoi edukacją! Chcemy się dalej rozwijać, bo przecież przyszłość niesie nowe wyzwania. Chcemy na nie odpowiadać także w wymiarze edukacji poprzez odpowiednie przygotowanie najmłodszych, tak, by kończąc szkołę podstawową, byli oni bogatsi o wiedzę, która zaprocentuje w ich dorosłym życiu.

- Ten projekt jest długofalową, konkretną inwestycją i przedsięwzięciem, które posłuży rozwojowi regionu, także społecznemu - ocenia wicemarszałek Krzysztof Grabowski. - To nie tylko zakup sprzętu, aczkolwiek również, ale przede wszystkim wdrażanie nowoczesnych metod nauczania, z których będą czerpać najmłodsi. Realizatorom projektu życzę, aby ich działania przyniosły zamierzony efekt.

Jak informuje Piotr Kryszczak, kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Promocji w Urzędzie Gminy Przygodzice, projekt ,,żyje" od listopada 2020 r. Wtedy podjęto działania w zakresie wyposażenia pracowni przyrodniczych. Obecnie odbywają się pierwsze szkolenia dla nauczycieli. Wskazuje on, że założeniem całego przedsięwzięcia jest stworzenie kompleksowych i zgodnych z podstawą programową warunków nauczania, podniesienie kompetencji i kwalifikacji kadry nauczycielskiej, wreszcie stworzenie ciekawej i bogatej oferty dla uczniów.

Koordynatorem projektu jest pracownik urzędu gminy - Grzegorz Kowalski.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe