Powiat Ostrowski: Park zabaw we Wtórku

  • 05.03.2021, 07:57
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Park zabaw we Wtórku
We Wtórku powstanie leśny park zabaw ze ścieżką zdrowia połączoną z elementami edukacyjnymi.

Inwestycja kosztować będzie ponad 236 tysięcy złotych. Gmina Ostrów Wielkopolski na to zadanie pozyskała dofinansowanie ze środków unijnych. To ponad 150 tysięcy złotych. W świetlicy wiejskiej we Wtórku wójt gminy Piotr Kuroszczyk oraz skarbnik gminy Maria Olejniczak podpisali z wicemarszałkiem wielkopolski Krzysztofem Grabowskim umowę w sprawie dofinansowania. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

- Konkurs na tego typu zadania ogłosiła Lokalna Grupa Działania Okno Południowej Wielkopolski. Gmina Ostrów Wielkopolski z sukcesem sięgnęła po dofinansowanie czego efektem jest dzisiejsze podpisanie umowy. Dla małych miejscowości to bardzo duże wsparcie finansowe, które często wpływa na zmianę oblicza miejscowości. Mieszkańcy mają realny wpływ na to co chcą w swoich wsiach zmienić i jak chcą żyć – mówił Krzysztof Grabowski, wicemarszałek wielkopolski.

Leśny park powstanie w sąsiedztwie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego we Wtórku. Obiekt będzie ogólnodostępny, usytuowany wśród drzew. Pojawią się zabawki dla najmłodszych m.in.: karuzela, zestaw sprawnościowy z piaskownicą, huśtawki, bujaki oraz mała architektura. Dodatkową atrakcją będzie leśna ścieżka zdrowia. Inwestycja ta pojawi się po przeciwnej stronie szkoły. Znajdą się w niej tablice oraz gry edukacyjne o tematyce przyrodniczej, zestaw sprawnościowy, deska do przeskoków, drążki, walec, stojak na rowery, ławki.

- Będzie to wyjątkowe miejsce rekreacyjne dla naszych mieszkańców, szczególnie dla najmłodszych. Dodatkowo w ramach inwestycji wykonamy alejki, oświetlenie, fragment drogi, która połączy plac zabaw ze ścieżką zdrowia. Będzie to pierwsze tego typu miejsce we Wtórku i Gminie Ostrów Wielkopolski. Bardzo się z tej inwestycji cieszymy i długo na nią czekaliśmy – podkreśla Ryszard Ryfa, radny gminy Ostrów Wielkopolski i sołtys Wtórku.

Cały obiekt gotowy będzie w tym roku. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie zadania.

- Rekreacja na świeżym powietrzu szczególnie ważna okazała się w dobie pandemii. Ludzie nie powinni się za dużo przemieszczać, czyli dobrze kiedy w swojej miejscowości znajdą trochę atrakcji dla siebie i swoich dzieci. Mam nadzieję, że już latem cały obiekt będzie gotowy i zarówno dzieci jak i dorośli chętnie będą tu spędzać czas wolny – mówi Piotr Kuroszczyk, wójt Gminy Ostrów Wielkopolski.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe