Ostrów: Stop nienawiści

  • 04.03.2021, 13:09
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Stop nienawiści
W Ostrowie zniszczono tablicę poświęconą Pawłowi Adamowiczowi.

W nocy z 3 na 4 marca została zniszczona tablica poświęcona zamordowanemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Do tego sprawca dołączył kartkę z niewybrednymi atakami na prezydenta Adamowicza oraz na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Beatę Klimek. To pierwszy tak przykry incydent, choć od wielu miesięcy zmagamy się w mieście z nasileniem obecności w przestrzeni publicznej słów, haseł, czy znaków, które jednoznacznie kojarzone są z faszystowską ideologią, rasizmem, homofobią. W tej chwili dochodzi już do personalnych ataków. Co będzie następne? Kto zostanie zaatakowany kolejny?

- Możemy się zgadzać lub nie, ale mamy jeden cel, którym jest dobro naszego miasta. Debata publiczna jest bardzo ważna, a ja jestem otwarta na dyskusje o Ostrowie Wielkopolskim. Jednak rozmowa językiem nienawiści jest wykluczona. Powiedzmy głośne NIE hejtowi - apeluje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe