Ostrów: Budynek już bez dachu - rozpoczął się remont strażnicy

  • 26.02.2021, 09:30
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Budynek już bez dachu - rozpoczął się remont strażnicy
Rozpoczęły się prace budowlane w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy Staszica.

Siedzibę strażaków ochotników czeka całkowita przebudowa, a także rozbudowa - pełna wymiana wszystkich instalacji wewnętrznych, wymiana stolarki drzwiowej i okiennej, budynek będzie docieplony i zyska nową elewację. Konieczna jest także całkowita wymiana konstrukcji dachu – stara została już częściowo rozebrana. Finalnie zamontowane zostaną na niej panele fotowoltaiczne. Budynek będzie podświetlony, wokół nasadzone będą drzewa.
- Ostrów zyska piękną ozdobę starej części miasta, jednak jest to również inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców - strażacy będą mieć do dyspozycji profesjonalną przestrzeń do pełnienia służby. Jest to jedno z zadań Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego - informuje Beata Klimek, prezydent Miasta .
To nie wszystko, co zaplanowane zostało w tym rejonie - niebawem ruszą prace przy modernizacji parkingu przy Staszica. W tym roku także wyremontowana zostanie nawierzchnia ulicy. Dzięki tym inwestycjom ta część miasta zyska nowy i atrakcyjny wygląd.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe