Ostrów: Jordanki nagrodzone!

  • 22.02.2021, 07:48
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Jordanki nagrodzone!
Modernizacja Ogródków Jordanowskich w ramach rewitalizacji przestrzeni miejskiej została doceniona w X edycji konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich Oddzial w Poznaniu.

Konkurs odbywał się pod hasłem ,,Najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna w Wielkopolsce".
 - Nasze Ogródki Jordanowskie zostały jedną z najlepiej zagospodarowanych przestrzeni publicznych w Wielkopolsce! Cieszę się, że doceniono tę inwestycję. Modernizacja Jordanek zajęła II miejsce w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich Oddział w Poznaniu. Wyróżniono ją m.in. za wysoką jakość wykonania oraz nową i bardzo szeroką ofertę rekreacyjną skierowaną do różnych grup. To miłe, że nas dostrzeżono! To miejsce tętniło życiem każdego dnia - od otwarcia po modernizacji, aż do później jesieni - to dla mnie największa nagroda. Wiem, że na nowo pokochaliście ostrowskie Jordanki - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Drugą nagrodę w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich Oddział w Poznaniu przyznano ostrowskiej inwestycji za przeprowadzenie gruntownej rewaloryzacji ogródków jordanowskich, której efektem jest stworzenie nowej i bardzo szerokiej oferty rekreacyjnej, skierowanej do różnych grup użytkowników. Realizacja dobrze wpisuje się w istniejący kontekst przestrzenny, współgrając z otaczającą zielenią, a także cechuje się przyjazną kolorystyką oraz wysokiej jakości wykonaniem. Sąd Konkursowy dostrzega również wartość w uzupełnieniu nasadzeń oraz umiarkowanym stosowaniu nawierzchni utwardzonych.
W konkursie wyróżniono:
Grand Prix dla Miasta Poznań (Zakład Lasów Poznańskich) za realizację: Poznawcze szlaki rekreacyjnoturystyczne Leśnictwa Antoninek (Etap I i II).
I nagroda - Gmina Miasto Złotów za realizację: Tereny rekreacyjno-wypoczynkowe przy ulicy Promykowej – ogrody tematyczne.
II nagroda - Miasto Ostrów Wielkopolski za realizację: Modernizacja Ogródków Jordanowskich w ramach rewitalizacji przestrzeni miejskiej.
III nagroda - Gmina Opatówek za realizację: Przebudowa, rozbudowa (w miejscu istniejących budynków gospodarczych) oraz zmiana sposobu użytkowania domku gotyckiego tzw. "Cukierni" na funkcję użyteczności publicznej – bibliotekę publiczną oraz budowa muru ażurowego.
Wyróżnienie przyznano Gminie Suchy Las za realizację: Teren Aktywnej Edukacji i Sportu w Suchym Lesie.
Konkurs odbywał się pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego. 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe