Powiat Ostrowski: Inwestycja w Kwiatkowie

  • 15.02.2021, 12:36
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Inwestycja w Kwiatkowie
Rada Sołecka w Kwiatkowie chce wykonać remont toalet i urządzeń chłodniczych w sali wiejskiej. Pieniądze mają pochodzić z ogłoszonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego kolejnej edycji programu „Odnowa Wielkopolskiej Wsi” i konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”, funduszu sołeckiego i od gminy.

Sala wiejska w Kwiatkowie mieści się pięknym i zabytkowym kompleksie parkowym. Niedawno budynek został poddany termomodernizacji i zyska nową elewację. Teraz przyszedł czas na kolejne inwestycje.
- Chcemy przede wszystkim przebudować łazienki w sali wiejskiej, a jedną z nich dostosować do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, planujemy również wymianę regałów w komorach chłodniczych i zakup nowych agregatów chłodniczych. Stare agregaty mają już ponad 20 lat i zużywają bardzo dużo prądu – mówi sołtys Kwiatkowa Barbara Gruszka.  
Rada Sołecka, za pośrednictwem Gminy Ostrów Wielkopolski, chce ubiegać się o dofinansowanie inwestycji w wysokości do 50 000 złotych od Urzędu Marszałkowskiego. Wkład własny lokalnej społeczności wynosić będzie około 11 500 zł, a zadeklarowana przez mieszkańców praca własna została wyceniona od 10 do 15 proc.  wartości inwestycji.  
Budynek i teren wokół sali wiejskiej jest w Kwiatkowie często wykorzystywany i stanowi centrum aktywności lokalnej społeczności. Odbywają się w nim zebrania wiejskie, spotkania aktywnie działającego Koła Gospodyń Wiejskich, spotkania integracyjne, festyny integracyjne, czy wieczornice dla mieszkańców.
Przykładem zaangażowania mieszkańców jest wykonany niedawno remont sceny. Mały amfiteatr parkowy powstał jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku, jednak jego stan był już niezadowalający. Z funduszu sołeckiego wydano w zeszłym roku ponad 11 tysięcy złotych na modernizację amfiteatru. Scenę obłożono drewnianą boazerią, w kolorze pasującym do pobliskiej altany wypoczynkowej, wybudowanej również z pieniędzy z wcześniejszych edycji tego samego programu.
- Wkład gminy do tej inwestycji zaleć będzie od kosztorysu całej inwestycji. Wstępnie szacujemy, że całość projektu: czyli wkład Urzędu Marszałkowskiego, wkład własny mieszkańców i z funduszu sołeckiego oraz wkład gminy nie powinny przekroczyć 100 tysięcy złotych – ocenia wójt gminy Ostrów Wielkopolski, Piotr Kuroszczyk.    

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe