Powiat Ostrowski: XXI Sesja Rady Gminy Sieroszewice

  • 12.02.2021, 08:27
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: XXI Sesja Rady Gminy Sieroszewice
XXI Sesja Rady Gminy Sieroszewice odbyła się w sposób zdalny za pomocą platformy ZOOM. Na sesji online obecnych było 13 radnych.

W internetowych obradach sesyjnych uczestniczyli: wójt gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski, zastępca wójta Bartosz Kubica, sekretarz Gminy Mirosława Busza, skarbnik gminy Karolina Kałużna, radca prawny Radosław Cegła. Obrady sesji otworzył i poprowadził przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Rafał Bartnik.
Radni przyjęli cztery uchwały które dotyczyły: zmiany uchwały budżetowej na rok 2021,  zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Sieroszewice na lata 2021-2025,przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Sieroszewice w 2021 roku”, a także uchwałę w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Rewizyjnej na 2021 rok. 
Zmiany uchwały budżetowej obejmują m.in. dotację przedmiotową na remont sali wiejskiej w Masanowie oraz na dofinansowanie do remontu świetlicy w Wielowsi. W zmianach Wieloletniej Prognozy Finansowej przewidziano m.in. przeznaczenie nadwyżki dochodów z tytułu wpłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych na wydatki związane z przeciwdziałaniem narkomanii i alkoholizmowi. Przyjęty program opieki nad zwierzętami uwzględnia w szczególności odławianie i zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku, poszukiwanie właścicieli, czy zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt. Ponadto przyjęto sprawozdanie z działalności stałych Komisji Rady za 2020 rok.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe