Ostrów: Zasłużona emerytura

  • 09.02.2021, 13:45
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Zasłużona emerytura
Ze służbą w policji pożegnało się dwóch doświadczonych funkcjonariuszy, którzy odeszli na emeryturę.

Po wielu latach służby asp. sztab. Krzysztof Bartczak i jego pies służbowy Gabenin przeszli na zasłużony odpoczynek. Gabenin pierwsze kroki w policji stawiał 9 lat temu. Natomiast asp. sztab. Krzysztof Bartczak to policjant z 38-letnim stażem służby.
Przewodnik psa służbowego asp. sztab. Krzysztof Bartczak wraz z Gabeninem - policyjnym owczarkiem tropiącym, którego specjalizacją była służba o charakterze patrolowo –  pełnili służbę w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Ta dwójka funkcjonariuszy wielokrotnie uczestniczyła w działaniach poszukiwawczych m. in. osób zaginionych czy zabezpieczeniach imprez sportowych.
Za jeden z wielu zawodowych sukcesów czworonożnego stróża prawa można wskazać znalezienie w polu kukurydzy zaginionej starszej kobiety. Innym razem pies doprowadził do miejsca zamieszkania sprawcy kradzieży z włamaniem. Gabenin był czwartym psem służbowym przewodnika asp.sztab. Bartczaka. Wcześniej był Norbus, Nort i Aronik.
Bycie przewodnikiem psa służbowego to przede wszystkim powołanie i miłość do zwierząt. Taką właśnie osobą jest asp. sztab. Krzysztof Bartczak, który przez 25 lat był przewodnikiem policyjnych psów służbowych. Gabenin jest kolejnym psem, który stał się członkiem jego rodziny. Jak sam mówi policjant, pies będzie miał zapewnione doskonałe warunki i miłość do końca swojego życia.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe