Powiat Ostrowski: Trwa rozbudowa przedszkola w Sobótce

  • 08.02.2021, 13:41
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Trwa rozbudowa przedszkola w Sobótce
W nowym budynku znajdzie się nowoczesna i przestronna sala zabaw wraz z toaletą, szatnią i małym magazynem.

Dodatkowo powstanie m.in.: gabinet dyrektora, intendenta, wózkownia oraz wiatrołap. Nowa część liczyć będzie prawie 175 m2. Trwają prace wykończeniowe. Szlifowanie ścian, montaż płytek w łazienkach, montaż sufitów akustycznych i armatury elektrycznej. Rozbudowa przedszkola kosztować będzie prawie milion złotych i w całości finansowana będzie z budżetu gminy.
- Budynek, w  którym mieści się przedszkole liczy już ponad 100 lat. Kilka lat temu wymieniono na nim dach, remontowane były także wnętrza.  Głównym problemem  budynku jest klatka schodowa, która nie odpowiada dzisiejszym normom. Jest wąska i drewniana. Swoje zastrzeżenia wnosi straż pożarna, zdaniem której tego typu klatki nie spełniają norm bezpieczeństwa. W przedszkolu w Sobótce są dwa oddziały. Jedna sala znajduje się  na parterze, druga na piętrze. Każdego dnia trzeba więc korzystać ze schodów, stąd decyzja o budowie zupełnie nowej sali. Po zakończeniu inwestycji będą dwie sale na parterze, obok siebie - tłumaczy zastępca wójta Antoni Hadryś. 
Przedszkole w Sobótce liczy 50 dzieci, w wieku od 3 do 6 lat.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe