Lekkoatletyka: Siedem medali

• 02.02.2021, 20:04
Siedem medali wywalczyli młodzicy KS Stali LA w Ogólnopolskim Memoriale Ireny Szewińskiej.

Bardzo liczna grupa, aż 40 zawodników KS Stal LA, wzięła udział w mitingu poświęconym pamięci Ireny Szewińskiej. Zawody te od lat przyciągają najlepszych młodzików z całego kraju i są najbardziej prestiżową imprezą w Polsce na hali dla tej kategorii wiekowych.

Dorobek ostrowskich zawodników to: 3 złote medale 2 srebrne i 2 brązowe! Na najwyższym stopniu podium uplasowali się: Szymon Jańczak (kategoria U16) w skoku w dal z wynikiem 5.70 metra; Eryk Krakowski (kategoria U14) w biegu na 60m z wynikiem 7.92s; Franciszek Grzegorowski (kategoria U12) w biegu na 200m z wynikiem 30.64s;

Srebrne medale stały się udziałem: Olgi Szlachty (kategoria U16) w skoku w dal z wynikiem 5.19; Kuby Płócienniczaka (kategoria U14) w skoku w dal z wynikiem 5.00 metra.

Brązowe medale wywalczyli: Nikodem Borecki (kategoria U14) w biegu na 60m z wynikiem 8.00, w eliminacjach 7.95s; Marysia Budzyń (kategoria U12) w skoku w dal z wynikiem 3.84 metra.

Pozostali reprezentanci Stali także spisali się bardzo dobrze. Niewiele do podium zabrakło Hubertowi Brudło, który zajął jakże pechowe 4 miejsce z rezultatem 1.30.93. Od lat marką ostrowskiego klubu jest skok w dal. Nie inaczej było tym razem. Oprócz srebrnego medalu Olgi Szlachty (kategoria U16) świetnie spisała się Oliwia Płonka (PB) uzyskując rezultat 5.08 - 5 wynik w klasyfikacji. Swoje rekordy życiowe pobiły również Ola Koniarek 4.79, Oliwia Kalińska 4.62, Julia Kaczmarek 4.60 oraz Natalia Kubera 4.30. Dobrze zaprezentowała się również Nicola Benedykcińska - 4.42m. Wśród chłopców (kategoria U16) oprócz złotego medalu Szymona Jańczaka, 5 miejsce z nowym rekordem życiowym zajął Bartłomiej Łuczak - 5.30. Zdecydowanie życiówkę poprawił również Jan Namysł - 4.80m.

Na nowym dla siebie dystansie 300 metrów zadebiutował w Toruniu Bartek Opielewicz. To był dla niego bardzo udany debiut, gdyż zajął 5 miejsce z wartościowym rezultatem 39.22s. Na tym samym dystansie o dwie sekundy rekord życiowy poprawił Olek Wojtasik - 43.07. Świetnie na 600 metrów w kategorii U14 pobiegła Weronika Dudzińska. Poprawiła ona rekord życiowy o blisko dwie sekundy 1.49.36 i uplasowała się na 6 miejscu na 53 startujące zawodniczki.

Wśród skoczkiń w dal w kategorii U12 oprócz brązowej medalistki Marysi Budzyń, bardzo dobrze spisały się pozostałe dziewczyny. 7 miejsce zajęła Gosia Kurczaba 3.58, 10 miejsce Agata Strzelczak 3.43, a 11 miejsce Maja Cepa 3.37.

Bardzo dobrze spisali się nieco starsi sprinterzy w biegu na 60m - kategoria U16. Lena Kanicka pobiła aż o ponad 40 setnych rekord życiowy - 8.35s, natomiast Miłosz Deresiński w stosunku do zeszłego roku poprawił się już w tym sezonie o prawie pół sekundy 7.80s. Oboje zajęli pechowe 10 miejsce, do finałowej ósemki zabrakło im kilku setnych.