Powiat Ostrowski: Wyróżnione gospodynie

  • 28.01.2021, 07:38
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wyróżnione gospodynie
Koło Gospodyń Wiejskich Zamość wyróżnione tytułem ,,KGW Roku’’.

Mistrzowie AGRO, to największy w Polsce plebiscyt wiejski i rolniczy organizowany przez ogólnopolski serwis i magazyn dla rolników „Strefa Agro” oraz dzienniki regionalne ukazujące się w każdym województwie. Co roku podczas uroczystej gali wręczane są prestiżowe nagrody w kategoriach Rolnik Roku, Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku.  W edycji 2020 tytuł Koła Gospodyń Roku w powiecie ostrowskim przyznano Kołu Gospodyń Wiejskich Zamość. Oprócz tytułu, członkinie KGW otrzymały dyplom oraz awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów.  
Wójt gminy Sieroszewice osobiście pogratulował przedstawicielkom  KGW Zamość, podziękował za prężne działanie i promowanie gminy Sieroszewice na wielu wydarzeniach organizowanych w województwie wielkopolskim.
Koło Gospodyń Wiejskich Zamość kultywuje lokalne potrawy i tradycje. Tworzą je 33 panie, łącząc pracę z codziennymi obowiązkami, wychowaniem dzieci, a nawet wnuków. KGW Zamość organizuje: biesiady, wigilie, wycieczki oraz ogniska, podczas których członkinie prezentują swój kunszt kulinarny. Pomysły gospodyń zostały już opublikowane w dwóch książkach kucharskich. 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe