Powiat Ostrowski: Powiatowy budżet uchwalony

  • 27.01.2021, 10:21
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Powiatowy budżet uchwalony
Radni powiatu ostrowskiego jednogłośnie przyjęli budżet na 2021 rok.

To wyjątkowy budżet i nie tylko dlatego, że sesja odbyła się w formule on line. Wyjątkowość jego polega między innymi na tym, że pierwszy raz przekroczona została kwota 200 milionów złotych.

- Dokładnie wydatki wyniosą 217 milionów złotych, z czego ponad 41 milionów złotych przeznaczyliśmy na wydatki majątkowe – mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Największe powiatowe inwestycje, to budowa nowego Domu Pomocy Społecznych, nowoczesny blok operacyjny w szpitalu. Ponad 10 milionów złotych radni przeznaczyli na zadania drogowe.

- Dziękuję całej powiatowej drużynie. Zgoda buduje! – dodaje starosta Paweł Rajski.

 

Co ważne, nowy budżet poparli także radni opozycyjni.

- W obecnej nadzwyczajnej rzeczywistości potrzeba przede wszystkim lokalnej konsolidacji i samorządowego współdziałania. Jako Klub Przyjazny Powiat ponownie wspieramy zaproponowane inwestycje drogowe czy oświatowe. Konsekwentnie wspieramy inwestycje i zakupy dla naszego ostrowskiego Szpitala, jeszcze bardziej znaczące w aktualnej walce z pandemią. Od początku wspieramy największe powiatowe przedsięwzięcie związane z budową nowej siedziby Domu Pomocy Społecznej. Po raz kolejny wnosimy do budżetu Powiatu nasze ważne programowe inicjatywy, takie jak kolejne przejścia w ramach programu "Bezpieczny pieszy" czy dotacje dla organizacji pozarządowych na edukację ekologiczną. Wierzymy, że po powrocie młodzieży do powiatowych szkół nastąpi rozwój zaproponowanego wcześniej programu edukacji energetycznej i klimatycznej młodego pokolenia naszego Powiatu. Priorytetem pozostaje dla nas twórcza samorządowa praca dla mieszkańców Powiatu Ostrowskiego - podkreślał w swoim wystąpieniu radny Bartosz Ziółkowski, przewodniczący Klubu Przyjazny Powiat.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe