Ostrów: Nowoczesne śmieciarki

  • 26.01.2021, 06:44 (aktualizacja 01.02.2021, 12:36)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Nowoczesne śmieciarki
Trzy nowe specjalistyczne pojazdy do zbierania i transportu odpadów, za ponad 1,7 miliona złotych netto, zakupił Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. w Ostrowie Wielkopolskim.

Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. w Ostrowie Wielkopolskim, by poprawić jakość świadczonych usług, praktycznie każdego roku inwestuje w nowoczesny sprzęt. Ostatnio spółka zakupiła trzy trzyosiowe śmieciarki na podwoziu Renault D26 WIDE wyposażone w nowoczesną zabudowę FARID o pojemności skrzyni ładunkowej 22 m3. Pojazdy są wyposażone we wszystkie urządzenia potrzebne do sprawnej realizacji zadań. Zostały wyposażone w zabudowę przystosowaną do zbiórki odpadów BIO posiadającą dodatkowe uszczelnienia oraz zbiornik na odcieki. Uniwersalność pojazdów pozwala zbierać nimi zmieszane oraz segregowane odpady komunalne, a także odpady wielkogabarytowe.

- Watro dodać, iż pojazdy posiadają tak zwany niski wrzutnik, który ułatwia pracę podczas zbierania odpadów segregowanych gromadzonych w workach oraz odpadów wielkogabarytowych – mówi Andrzej Strykowski, prezes Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. w Ostrowie Wielkopolskim. - Samochody te są wykorzystywane przy zbiórkach odpadów na terenie całego miasta.

Należy podkreślić, że nowe pojazdy spełniają rygorystyczne normy emisji spalin EURO 6.

 

Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. cały czas rozbudowuje i unowocześnia swoją flotę pojazdów. W miejsce tych najstarszych i najbardziej wyeksploatowanych wprowadza pojazdy nowocześniejsze i bardziej ekologiczne, a tam gdzie to możliwe remontując samochody już posiadane.

Flota Spółki liczy obecnie ponad trzydzieści samochodów do zbiórki i transportu odpadów. Wśród nich m.in.:

- 6 pojazdów do wywozu kontenerów,

- 4 pojazdy z HDS (hydraulicznym dźwigiem samochodowym),

- 5 pojazdów do zbiórki selektywnej tzw. „kratowce” do tego 6 przyczep.

- oraz 22 śmieciarki w tym 3 „małe” wykorzystywane w trudno dostępnych miejscach.

Spółka posiada również zamiatarkę ciągnioną wykorzystywaną do zamiatania placów i ulic oraz 1 samochód do zbiórki odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne.

- Dzięki tak licznej flocie pojazdów możemy każdego tygodnia obsłużyć kilka tysięcy miejsc odbioru odpadów – dodaje prezes MZO.

 

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe