Ostrów: Telewizja do … kanalizacji

  • 26.01.2021, 06:11
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Telewizja do … kanalizacji
Ostrowski Wodkan zakupił system TV do inspekcji kanałów sanitarnych wraz z samochodem. Z uwagi na swoją uniwersalność, zestaw ten pozwala na inspekcję wszystkich kanałów znajdujących się na terenie Ostrowa Wielkopolskiego.

Zakupiono fabrycznie nowy systemu TV do inspekcji kanałów sanitarnych wraz z samochodem. Zabudowa samochodu składa się z dwóch osobnych części: tzw. brudnej (roboczej) i czystej. W części brudnej znajdują się kamery oraz inne urządzenia mające na co dzień kontakt ze ściekami, natomiast w części czystej znajduje się biuro operatora kamer. Cały zakupiony, specjalistyczny sprzęt kosztował ponad 811 tysięcy złotych.

W skład zestawu do inspekcji TV kanalizacji wchodzą dwie kamery zamontowane na dwóch wózkach. Jeden wózek pozwala na inspekcję w kanałach o średnicy od 100 do 500 mm, natomiast drugi służy do inspekcji kanałów od 150 do 1500 mm.

W skład zestawu znajdującego się w części roboczej wchodzi również w pełni zautomatyzowany i zintegrowany z windą bęben kablowy z kablem o długości 400 mb, winda z oświetleniem i gryfem do opuszczania kamer o udźwigu przy maksymalnym wysuwie ramienia teleskopowego wynoszącym 100kg, umożliwiająca opuszczenie kamery na głębokość do 20m, zestaw kół umożliwiający inspekcję w kanałach o różnym przekroju i średnicy.

W części przeznaczonej na biuro operatora znajduje się panel sterujący służący do obsługi wszystkich funkcji i elementów kamer, komputer w obudowie RACK 19 wraz z drukarką oraz dwa główne monitory. Jeden z monitorów służy do odbioru obrazu z kamery, a drugi do obsługi oprogramowania zgodnego z normą EN 13508.

W biurze operatora znajduje się także dodatkowy monitor służący do podglądu tego, co dzieje się w części roboczej kamerowozu.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe