Powiat Ostrowski: Dzieje się w Bogdaju

  • 25.01.2021, 14:06
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Dzieje się w Bogdaju
W Bogdaju, mimo wielu ograniczeń spowodowanych pandemią, nie rezygnowano z podejmowania inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności.

Zaangażowanie radnej gminy Sośnie, a zarazem druhny OSP Marioli Śródki sprawia,że mieszkańcy chętnie angażują się w kolejne projekty. Dowodem są działania w ramach projektu ,,Podczas epidemii - nie zwalniamy, ciągle działamy". To już 4. projekt mieszkańców Bogdaju w ramach programu ,,Działaj Lokalnie" realizowanego w Polsce przez Akademię Rozwoju Filantropii i finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.
Pierwszym zadaniem w ramach projektu było szycie maseczek ochronnych. Podjęły się go panie z KGW, które dla osób starszych i potrzebujących wykonały ok.500 sztuk. Kolejne działania druhów oraz mieszkańców sprawiły, że tablice informacyjne sporządzone na potrzeby projektu ,,Pamięć w nas ciągle trwa, szlakiem Powstańców Wielopolskich" znalazły swoje miejsce. Wykonane stelaże umożliwiły ich montaż i osadzenie przy obelisku upamiętniającym 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Ławeczki ustawione w pobliżu obelisku zapraszają do chwili zadumy i refleksji zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających to miejsce turystów. Proboszcz tutejszej parafii ks Jacek Klepacz również włączył się w projekt i sprawił, że został położony nowy chodnik prowadzący do obelisku.
Strażacy zadbali o modernizację swojego pomieszczenia i z otrzymanego dofinansowania przeprowadzili generalny remont. Zburzyli niepotrzebne ściany, odnowili i odświeżyli całe pomieszczenie. Własnoręcznie zamontowali zaprojektowaną przez siebie dużą przesuwną szafę. Wszystkie prace związane z projektem druhowie wykonali w czynie społecznym.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe