Koszykówka: Stal ograła GTK

• 24.01.2021, 11:06
Koszykarze Argedu BM Slam Stal kontrolowali spotkanie w Gliwicach od pierwszej do ostatniej minuty i wygrali 102:81.

Ostrowianie rozpoczęli spotkanie od celnego trafienia za trzy Jarosława Mokrosa. Gospodarze odpowiedzieli rzutem za dwa.  Przez kolejne trzy minuty gracze z Ostrowa zdobyli 15 punktów nie tracąc żadnego i  prowadzili już 18:2. Od tego momentu w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i pierwszą kwartę wygrali 32:14. W dalszej części gry gospodarze zmniejszali straty do dziesięciu punktów, ale to było wszystko na co pozwolili im podopieczni Igora Milicica.
W pojedynku tym po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się Jakub Garbacz, który zdobył 29 punktów. Znakomity mecz rozegrał Jarosław Mokros zdobywca 17 punktów. Trafiał za dwa ze skutecznością 66,7 proc., a za trzy aż 80 proc. Szkoleniowiec Stali może być także zadowolony z gry debiutantów - Trey Kella oraz Marka Ogdena. Pierwszy miał 12 punktów, 8 asyst i 5 zbiórek, a drugi zaliczył  10 ,,oczek" i 5 zbiórek.
- Cieszy wejście w mecz, agresywność i szybkość z jaką przeprowadzaliśmy piłkę z obrony do ataku - mówi Igor Milicić, trener Argedu BM Slam Stal. - Niestety gdy wypracowaliśmy przewagę zaczęliśmy spowalniać grę. W czwartej kwarcie zabrakło nam trochę koncentracji i przeciwnik szybko zmniejszył straty. BIN
GTK Gliwice - Arged BM Slam Stal Ostrów 81:102 (14:32, 25:24, 23:20, 19:26)
GTK: Shannon Bogues 19, Tayler Persons 17, Jordon Varnado 11, Terry Henderson 11, Daniel Gołębiowski 9, Szymon Szewczyk 6, Mario Delas 4, Szymon Szymański 4.
Stal: Jakub Garbacz 29, Jarosław Mokros 17, Taurean Green 14, Chris Smith 13, Trey Kell 12, Mark Ogden 10, Josip Sobin 5, Szymon Ryżek 2, Carl Lindbom 0, Marcin Pławucki 0, Łukasz Wojciechowski 0.