Powiat Ostrowski: Rozbudowa świetlicy w Młynowie

  • 22.01.2021, 11:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Rozbudowa świetlicy w Młynowie
W Młynowie zostanie rozbudowana świetlica wiejska. Inwestycja kosztować będzie 455 tysięcy złotych.

Umowa na wykonanie inwestycji została już podpisana. W drodze przetargu wygrała ostrowska firma Budomax. Nowa część powstanie od strony południowej. Gotowe są już fundamenty pod nową inwestycję, które we własnym zakresie wykonali mieszkańcy Młynowa.

- Decyzję o rozbudowie świetlicy podjęliśmy około 6 lat temu na jednym z zebrań wiejskich. Była to inicjatywa mieszkańców. Najpierw wykonaliśmy projekt, później fundamenty. Liczyliśmy na wsparcie ze strony wójta gminy, sami nie bylibyśmy w stanie udźwignąć takiej inwestycji. Rok 2020 okazał się przełomowy. Udało się ogłosić przetarg, wybrać wykonawcę i w tym roku będziemy mieć piękną świetlicę. W imieniu swoim i mieszkańców chcę podziękować Wójtowi i Radzie Gminy za znalezienie środków w budżecie na tę konkretną inwestycję. Wreszcie mieszkańcy będą mogli się spotykać w godnych warunkach – mówi Edyta Kubiak, radna gminy Ostrów Wielkopolski, sołtys Młynowa.

W ramach rozbudowy mieszkańcy zyskają nowoczesną salę wiejską o powierzchni prawie 55 m2 z zapleczem kuchennym, toaletę damską i męską, magazyn na środki czystości, pomieszczenie gospodarcze, szatnie. Cały budynek będzie ocieplony. Zewnętrzna elewacja zyska nowy wygląd. W dotychczasowym budynku wymienione zostaną okna, drzwi, nowy będzie też dach, podłogi.

Prace obejmują również montaż instalacji: wodociągowej, elektrycznej, sanitarnej, wentylacyjnej i centralnego ogrzewania. Przy budynku powstanie zbiornik bezodpływowy. Zagospodarowany zostanie także teren wokół świetlicy. Pojawią się nowe nasadzenia, wejście zostanie utwardzone, zdemontowane zostaną niepotrzebne elementy ogrodzenia.

 

Inwestycja kosztować będzie 455 tysięcy złotych. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy. Zakończenie prac zaplanowano na koniec czerwca tego roku.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe