Powiat Ostrowski: Dofinansowanie do przydomowych oczyszczalni ścieków

  • 21.01.2021, 09:12
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Dofinansowanie do przydomowych oczyszczalni ścieków
100 tysięcy złotych na przydomowe oczyszczalnie. Dofinansowanie czeka. Start już 28 stycznia

 Dobra informacja dla mieszkańców gminy Ostrów Wielkopolski. Podobnie jak w latach poprzednich, także i w tym roku, będzie można ubiegać się o dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. W budżecie gminy na ten cel przeznaczono 100 tysięcy złotych. Wnioski można składać w Urzędzie Gminy od 28 stycznia 2021 roku.
Zgodnie z prawem, mieszkaniec gminy Ostrów Wielkopolski może starać się o dofinansowanie do budowy w wysokości maksymalnie trzech tysięcy złotych. Ale uwaga! Dotacja służy zmianie dotychczasowego sposobu odprowadzania ścieków w budynkach (szamba) na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków.
Aby otrzymać dofinansowanie trzeba spełnić jeden z czterech wymaganych kryteriów:
* brak istniejącej, projektowanej lub planowanej sieci kanalizacji sanitarnej na terenie, na którym planowana jest budowa przydomowej oczyszczalni ścieków;
* brak możliwości technicznego podłączenia do istniejącej, projektowanej lub planowanej sieci kanalizacji sanitarnej;
* ekonomiczne nieuzasadnienie podłączenie do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej;
* budowa przydomowej oczyszczalni ścieków na obszarach o rozproszonej zabudowie.
 
- Program dofinansowania do budowy przydomowych oczyszczalni ruszył w 2015 roku. Zainteresowanie każdego roku jest bardzo duże. W ciągu wszystkich lat, trwania programu, złożono w sumie około 300 wniosków. Zawsze niemal w 100 proc. wykorzystywane są pieniądze na to konkretne zadanie. Mamy nadzieję, że dzięki dofinansowaniu, wpływamy na poprawę środowiska naturalnego poprzez ograniczenie odprowadzanych i nieoczyszczonych ścieków bezpośrednio do gruntu lub wód - mówi Monika Bednarek, kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa. 
Nabór wniosków na dofinansowanie ruszy 28 stycznia (czwartek) 2021 roku. Dokumenty prosimy dostarczać do Urzędu Gminy przy ul. Gimnazjalnej 5 w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe