Ostrów: Domki dla kotów

  • 18.01.2021, 18:24
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Domki dla kotów
W mieście stanęły pierwsze domki dla wolnożyjących kotów! Budki pomogą ostrowskim kociakom przetrwać zimę, ale i schronić się przed deszczem, czy upałami.

Do urzędu dostarczono 14 drewnianych budek dla kotów, a dziś zostały one rozwiezione i ulokowane  w różnych punktach na terenie miasta. Lokalizacje dla nich, wskazali członkowie lokalnego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, którzy opiekują się ostrowskimi kotami wolnożyjącymi. 
- W ten sposób wspieramy zwierzaki, które mają znaczny wpływ na ograniczenie gryzoni w naszym mieście - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa.
Koszt jednego domku to nieco ponad 140 złotych. Zostały oznaczone logo Ostrowa Wielkopolskiego. Budki mają wymiary 47 cm x 56 cm, są ocieplone, mają drapak i już spodobały się kociakom.
- Oprócz domków w ubiegłym roku przeznaczyliśmy niemal 15 tysięcy złotych na karmę dla kotów, które żyją wolno - mówi Beata Klimek. - Przekazaliśmy ją Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami oraz Towarzystwu Przyjaciół Zwierząt „Bracia Mniejsi”, które współpracują z nami i zajmują się m.in. dokarmianiem wolnożyjących kociaków.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe