Powiat Ostrowski: Laureat papieskiego odznaczenia Benemerenti!

  • 18.01.2021, 12:07
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Laureat papieskiego odznaczenia Benemerenti!
Doktor Krzysztof Kupczyk został laureatem papieskiego odznaczenia Benemerenti! Medal jest przyznawany za długoletnie zasługi dla kościoła katolickiego.

Benemerenti, to odznaczenie honorowe, ustanowione w 1832 roku, przez Papieża Grzegorza XVI, przyznawane za długoletnie i wyjątkowe zasługi dla kościoła katolickiego. Medal jest złotym krzyżem w kształcie karo. Na rewersie widnieje słowo Benemerenti na tle godła Watykanu, w awersie medalu widnieje postać Jezusa Chrystusa. Wstążka orderowa jest w barwach papieskich.
Laureat to człowiek zasad, prawości i świadomości, kim jest. Osoba wierna przysiędze Hipokratesa. Jest nie tylko wspaniałym lekarzem, ale jednocześnie człowiekiem z sercem na dłoni, cierpliwym, oddanym pacjentowi.

Doktor Kupczyk, jako wieloletni lekarz specjalista w zakresie chorób wewnętrznych. Nadal przyjmuje  mieszkańców Gminy i Miasta Odolanów w Przychodni Lekarza Rodzinnego w Odolanowie mających problemy ze schorzeniami układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit itp. Ponadto jeden dzień w tygodniu sprawuje opiekę medyczną nad mieszkańcami Odolanowskiego Domu Pomocy Społecznej, którym poświęca dużo czasu, prowadząc dokładne badania każdego mieszkańca. Szczególna opieka nad mieszkańcami Domu wpływa na ich długowieczność. Należy dodać, że przychodzi do nich z wizytą również w każdą niedzielę. EM
Fot. Elżbieta Maciejewska

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe