Powiat Ostrowski: Serce na nakrętki

  • 18.01.2021, 11:34
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Serce na nakrętki
Przed szkołą w Topoli Małej stanęło serce na plastikowe nakrętki.


To efekt współpracy z Fundacją ,,Warto żyć dla kogoś" działającą w Przygodzicach. Pomysłodawcą było KGW w sąsiedniej miejscowości Topola Osiedle. Organizacja jest także darczyńcą serca. To kolejna współpraca podjęta przez Zespół  Szkolno – Przedszkolny w Topoli Małej.
Podczas przekazania serca obecni byli m.in: sekretarz gminy Dariusz Pryczak, dyrektora placówki Marzanny Janoś, wicedyrektor Moniki Błażejewskiej,  zarządu KGW w Topoli – Osiedle Ewy Mikołajczyk  i Haliny Mendery oraz Fundacji „Warto Żyć dla Kogoś” Roberta Kaczmarka i Karola Talagi.
Tego typu serca coraz częściej ustawiane są przed placówkami publicznymi i nie tylko. Serca zapełniają się w szybkim tempie. Nakrętki trafiają na sprzedaż, konkretnie do recyklingu. Zarobione w ten sposób pieniądze wiele fundacji, przeznacza na zakup m.in.: wózków inwalidzkich, łóżek rehabilitacyjnych i turnusów zdrowotnych.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe