Powiat Ostrowski: Finał wojewódzki z wyróżnieniem dla uczennicy IV LO

  • 18.01.2021, 09:09
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Finał wojewódzki z wyróżnieniem dla uczennicy IV LO
Oliwia Dostatnia – uczennica klasy II Ag IV Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina w Ostrowie Wielkopolskim zdobyła wyróżnienie w finale wojewódzkim konkursu recytatorskiego ,,#Pan Tadeusz”.

W recytatorskie szranki stanęli uczniowie szkół średnich m.in. z Poznania, Leszna, Kalisza, Ostrowa, Piły. Organizatorem konkursu było Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Lesznie, a współorganizatorem m.in. Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu.
Konkurs miał na celu upowszechnianie wiedzy o epopei A. Mickiewicza, jak również kształtowanie kultury żywego słowa, umiejętności retorycznych niezbędnych w wystąpieniach publicznych. Aby ostatecznie znaleźć się w ścisłym gronie laureatów, Oliwia musiała solidnie popracować nad przygotowaniem do konkursu. Na szczęście nie zniechęciły jej utrudnienia związane ze zdalną edukacją i dzięki swej determinacji mogła poczuć smak sukcesu.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe