Powiat Ostrowski: Edukacja w Parku Natury

  • 15.01.2021, 14:08
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Edukacja w Parku Natury
W Odolanowskim Parku Natury powstała nowa ścieżka edukacyjno-przyrodnicza.

W Parku Natury w Odolanowie powstała ścieżka przyrodniczo – edukacyjna Ptaki Doliny Baryczy dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu w ramach przedsięwzięć związanych z edukacją ekologiczną. W ramach realizacji zadania powstało 20 dwustronnych tablic edukacyjnych prezentujących ptaki oraz wybudowano drewnianą wiatę edukacyjną. Każda z 20 tablic zawiera  fotografię ptaka uchwyconego w wyjątkowej, naturalnej scenerii podkreślając w ten sposób bioróżnorodność Doliny Baryczy. Każda z tablic została wyposażona w kody QR w wyniku czego możliwe jest usłyszenie głosu danego ptaka oraz zdobycie szczegółowych informacji o prezentowanym gatunku.  Dodatkowo tablice zostały wyposażona w ruchome, edukacyjne elementy m.in. kostki, puzzle, labirynty. Każdy z ruchomych elementów prezentuje  inną wartość edukacyjną, nie tylko ciekawostki o ptakach ale również problemy środowiskowe z jakimi ptaki się zderzają.
Natomiast drewniana wiata została wyposażona w  stół z grafiką edukacyjną. Ściany wiaty stanowi mapa Doliny Baryczy z naniesionymi punktami obserwacji ptaków, zegar ptasiej aktywności wokalnej, miara rozpiętości skrzydeł, wbudowane gry edukacyjne. DS
Fot. Dominik Sobczak

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe