Ostrów: Termomodernizacja szkoły w Topoli Małej

  • 15.01.2021, 13:35 (aktualizacja 18.01.2021, 12:19)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Termomodernizacja szkoły w Topoli Małej
Mimo trudności związanych z pandemią, w Gminie Ostrów Wielkopolski realizowane są trwające inwestycje i rozpoczynane są kolejne. W urzędzie gminy podpisano w czwartek 14 stycznia 2021 umowę na termomodernizację budynku szkoły w Topoli Małej.

Termomodernizacji zostanie poddany stary budynek szkoły. W ramach inwestycji zostanie wykonane ocieplenie ścian i stropów oraz niezbędne przeróbki instalacji centralnego ogrzewania i oświetlenia. Dzięki temu, cały obiekt zostanie ocieplony i zyska nowe, ekologiczne ogrzewanie gazowe. Warto również przypomnieć, że w 2020 roku w Topoli Małej oddano do użytku nowoczesne przedszkole, a wcześniej hale sportową.  
Koszt inwestycji to 1 mln 235 tys. złotych. Większość kosztów pokryte zostanie z budżetu gminy, ale około 42 % kosztów zostanie pokryte z dotacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Inwestycja realizowana będzie w systemie „zaprojektuj i wybuduj” do końca sierpnia bieżącego roku przez firmę Nicolbud Ilony Wargi. 
To nie jedyna inwestycja tego typu, która będzie realizowana na początku roku w Gminie Ostrów Wielkopolski. Kilka dni temu podpisana została umowa na termomodernizację szkoły we Wtórku, która pochłonie ponad półtora miliona złotych. JW
Fot. Jarosław Wardawy

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe