Powiat Ostrowski: Nowe komputery dla uczniów

  • 14.01.2021, 06:58
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Nowe komputery dla uczniów
140 nowych laptopów wraz z pełnym oprogramowaniem oraz dodatkowym wyposażeniem trafiło do szkół technicznych prowadzonych przez Powiat Ostrowski. Środki na ten cel pozyskane zostały przez powiat z funduszy unijnych wygospodarowanych przez Urząd Marszałkowski.

Zakup 140 laptopów to kolejna transza sprzętu, która trafia do powiatowych szkół. W maju udało się zakupić 28 komputerów z funduszy rządowych, jednak potrzeby w tym zakresie były znacznie większe.
- Zapewnienie sprzętu wciąż pozostawało problemem dla nas i naszych szkół.  Moi współpracownicy starali się pozyskać zewnętrzne środki na ten cel. Tym razem pojawiła się szansa z projektu dedykowanego szkołom technicznym. Cieszą się, że ta dosłowna góra laptopów trafi do uczniów. Dziękuję pracownikom Wydziału Rozwoju, za sprawne przygotowanie wniosku i przeprowadzenie procedur – powiedział Paweł Rajski starosta ostrowski.
Środki na zakup komputerów pochodzą z projektu Kształcenie zawodowe młodzieży Powiatu Ostrowskiego w trybie zdalnym – jako metoda zapobiegania/łagodzenia skutków epidemii COVID-19’’. Wartość całkowita projektu wynosi 536 620 zł. Dofinansowanie wyniosło 456 127 zł., a wkład budżetu powiatu opiewał na kwotę 80 493 zł.   
– W ramach tego konkursu można było zakupić tablety lub laptopy. Po diagnozie potrzeb szkoły wskazały, że bardziej przydatne dla nich będą właśnie laptopy. Samo ogłoszenie konkursu, ogłoszenie wyników, ale także procedury przetargowe przypadły na koniec roku. Zakupiliśmy komputery EccoPC, mające podzespoły markowych producentów, a co najważniejsze spełniające oczekiwania szkół – powiedział Marcin Woliński, dyrektor Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego.
13 stycznia 2021 roku dyrektorzy poszczególnych placówek odebrali swój sprzęt. Zespół Szkół Technicznych otrzymał 30 laptopów, tak samo jak Zespół Szkół Ekonomicznych. 25 zestawów trafiło do Zespołu Szkół Usługowych. Po 20 laptopów trafiło do Zespołu Szkół Transportowo Elektrycznych i Zespołu Szkól Budowlanych. ZSP CKU Przygodzice otrzymało 15 zestawów.  
–Jesteśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni z tego wsparcia, bo oprócz tego, że mamy nauczanie zdalne, to w szkołach technicznych rozpoczęła się właśnie sesja egzaminacyjna w przedmiotach zawodowych. Wbrew nazwie, że są to egzaminy praktyczne potrzebujemy sporo sprzętu komputerowego gdyż niemal każde wykonywane przez naszych uczniów zadanie dotyczy symulacji, przygotowania projektów. Ponadto w firmach następuję dość szybka wymiana sprzętu komputerowego. Ten nowy sprzęt pozwoli naszym uczniom nadążać za tym, co dzieje się na rynku pracy – powiedziała Magdalena Wojtasz, dyrektor ZST.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe