Powiat Ostrowski: Kreatywne zaplecze

  • 12.01.2021, 06:11
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Kreatywne zaplecze
Przy odremontowanym Schronisku Młodzieżowym w Ludwikowie zrealizowano projekt pn. „Infrastruktura Edukacyjna przy Centrum Kreatywności w Ludwikowie”.

W tym miejscu powstała wiata edukacyjna oraz 10 tablic edukacyjnych z ruchomymi elementami, na których zawarto informacje prezentujące m.in. florę i faunę Doliny Baryczy, bogactwo krajobrazów czy unikatowość architektury lokalnej. Zarówno we wiacie jak i na tablicach zawarto również informacje o prawidłowej segregacji odpadów oraz opisano wiele zagadnień związanych z ochroną środowiska.
Realizacja projektu została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu w ramach przedsięwzięć związanych z edukacją ekologiczną. Całość wzbogaca ofertę tworzonego w tym miejscu Centrum Kreatywności.
Wraz z stanowiąca jego zaplecze salą wiejską, stanowić będzie miejsce do zdobywania nowych umiejętności przez młodych mieszkańców naszej gminy. DP

Fot. Dariusz Piechowiak

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe