Powiat Ostrowski: Dla młodych muzyków

  • 11.01.2021, 10:38
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Dla młodych muzyków
Kolejna partia instrumentów muzycznych trafiła do Zespołu Szkół Muzycznych im. K. Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie. Saksofony, flety, perkusja i inne zakupione zostały z budżetu Powiatu Ostrowskiego.

To już drugi tego typu zakup w ostatnim czasie. Rok temu na wymianę instrumentów przeznaczono ok. 100 tys. zł w 2020 z budżetowej kasy wyasygnowano kolejne 50.000 zł.
-Bardzo dziękuje za wsparcie staroście Pawłowi Rajskiemu. Te pieniądze pozwoliły nam zmodernizować bazę szkoły. Jest to szczególnie ważne w kontekście naboru do ZSM i zapewnić uczniom instrumentów na początku nauki – powiedział Robert Matuszewski dyrektor ZSM.
Nowe instrumenty przydadzą się nie tylko początkującym, ale także tym których nie zawsze stać na zakup drogich instrumentów. Z obecnej puli udało się zakupić szkole m. in: pianino, saksofon sopranowy, saksofon barytonowy, kontrabas 3/4 dla młodszych dzieci, skrzypce, gitary, flet poprzeczny, długo oczekiwany zestaw perkusjonaliów do samby, smyczki do kontrabasu, struny do gitar.
- Szkołą muzyczna to miejsce, w którym pierwsze kroki stawia wielu utalentowanych uczniów i cieszę się, że będą mieli lepsze warunki do rozwijania swoich talentów’’ – powiedział Paweł Rajski.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe