Powiat Ostrowski: Umowa na termomodernizacje szkoły we Wtórku podpisana.

  • 11.01.2021, 08:58
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Umowa na termomodernizacje szkoły we Wtórku podpisana.
W siedzibie Urzędu Gminy, zastępca wójta Antoni Hadryś oraz Maria Olejniczak, skarbnik gminy podpisali dokument z pełnomocnikiem firmy. Ta została wybrana w drodze przetargu. W sumie złożono 8 ofert. Wygrało przedsiębiorstwo Dachimex.

Termomodernizacja szkoły we Wtórku pochłonie ponad półtora miliona złotych. Co ważne, zadanie znajduje się na liście przedsięwzięć, którym przyznano dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, w ramach ZIT-ów. To inwestycja, która będzie wykonana w formule „Zaprojektuj, wybuduj”, oznacza to przygotowanie pełnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej oraz wykonanie robót budowlanych.

 

W ramach termomodernizacji wymienione będą okna wraz z parapetami oraz drzwi zewnętrzne, ocieplone ściany, wymiana oświetlenia, instalacji elektrycznej, w oknach od strony południowej zamontowane będą rolety przeciwsłoneczne. Po zakończonych pracach budowlano – remontowych, szkolne korytarze i sale lekcyjne zostaną odmalowane.

 

- Jednym z najważniejszych zadań będzie wymiana i modernizacja kotłowni. Do tej pory szkoła ogrzewana była miałem. Teraz to się zmieni. Wysłużony kocioł, zastąpi ekologiczne ogrzewanie gazowe. To nie tylko mniejsze koszty użytkowania, ale przede wszystkim ogromne korzyści dla środowiska. Szkoła we Wtórku, będzie kolejną eko-placówką w naszej gminie. Przypomnijmy, że dwa lata temu taką termomodernizację przeszły również szkoła w Lamkach i Szczurach - tłumaczy Antoni Hadryś.

 

Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na wykonanie robót budowlanych ma być gotowa do końca maja tego roku, zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec listopada 2021 roku.

 

Na tym nie koniec oświatowych inwestycji. Jeszcze w tym miesiącu samorząd podpisze kolejną umowę na termomodernizację szkoły w Topoli Małej.


 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe