Koszykówka: Zdemolowali Trefla. Pewne zwycięstwo Stali

• 09.01.2021, 21:07 (aktualizacja 10.01.2021, 14:07)
Koszykarze z Ostrowa już w pierwszej kwarcie zdemolowali sopocian. Wygrali ją 30:13, a później kontrolowali wydarzenia na parkiecie i ostatecznie wygrali 95:73.

Ostrowianie rozpoczęli mecz z Treflem po mistrzowsku. Już po pięciu minutach prowadzili 19:6. Rywale byli kompletnie zaskoczeni bardzo twardą i zdecydowaną grą koszykarzy Stali w obronie i fantastyczną skutecznością w ataku. W pierwszej kwarcie podopieczni Igora Milicica za dwa trafiali ze skutecznością aż 85 proc., a za trzy 66 proc. Do tego grali bardzo zespołowo, dzielili się piłką i w tej odsłonie zaliczyli 8 asyst i wymusili aż 9 strat u rywali.
W dalszej części spotkania gracze z Ostrowa dalej rozdawali karty. Pracowali solidne w obronie przez całe 40 minut. Trener nawet w ostatniej minucie im nie odpuścił. Ale jak sam stwierdził  kiedyś ostrowski szkoleniowiec, spotkanie trwa 40 minut i trzeba bić się o każdą piłkę do końcowej syreny. I tak właśnie robili  koszykarze Stali.
Z meczu na mecz widać pracę Igora Milicica. Zawodnicy coraz lepiej radzą sobie w obronie, potrafią w odpowiednim momencie podwajać rywali, widać że są to wyuczone schematy a nie przypadkowe działania. BIN

Arged BM Slam Stal Ostrów - Trefl Sopot 95:73 (30:13, 22:14, 23:23, 20:23)
Stal: Josip Sobin 18, Chris Smith 17, Jakub Garbacz 15, Taurean Green 14, Armani Moore 11, Jarosław Mokros 7, Szymon Ryżek 6, Carl Lindbom 5, Shawn King 2, Łukasz Wojciechowski 0.
Trefl: Nuni Omot 17, Darious Moten 16, Dominik Olejniczak 11, Karol Gruszecki 8, Michał Kolenda 7, Paweł Leończyk 4, Łukasz Kolenda 3, T.J. Haws 3, Witalij Kowalenko 2, Daniel Ziółkowski 2, Martynas Paliukenas 0.