Kalisz: Konkurs o Unii Europejskiej

  • 28.04.2017, 11:32
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Konkurs o Unii Europejskiej
Wiele emocji towarzyszyło tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej organizowanego przez Gimnazjum nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Kaliszu pod patronatem Andrzeja Grzyba, posła do Parlamentu Europejskiego.
Zwycięzcę na poziomie gimnazjalnym a tym samym zdobywcę "Biletu do Brukseli" wyłoniła dopiero trzecia dogrywka. Ta była potrzebna także wśród uczniów szkół podstawowych. Jak zawsze w organizację konkursu włączył się ostrowski punkt Europe Direct. A uczestnicy zmagań posadzili #DrzewoDlaPolski, w ramach akcji zainicjowanej przez Andrzeja Grzyba. O miano zwycięzcy piątej edycji Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej na poziomie gimnazjalnym walczyli Wiktoria Szulc i Aleksy Pietrzak. W testach uzyskali 26 na 27 możliwych punktów. W dogrywce stoczyli pełen emocji bój pierwsze miejsce na podium i zaproszenie do Parlamentu Europejskiego od Andrzeja Grzyba, który od początku sprawuje patronat nad konkursem. Po trzech dogrywkach, pisemnych odpowiedziach na zadawane pytania - najpierw trzy i dwukrotnie dwa - o pół punktu wygrał Aleksy Pietrzak z Gimnazjum nr 2, którego do zmagań przygotowała Wioletta Janiszewska. Także ona pracowała ze zdobywczynią drugiego miejsca, czyli Wiktorią Szulc z Niepublicznego Gimnazjum KSO "Edukator". Jako trzeci na podium stanął Jakub Kowaliński z Gimnazjum w Stawiszynie przygotowany przez Elżbietę Maciejewską. Do testów przystąpiło 16 uczniów ze szkół Kalisza i powiatu kaliskiego. W przypadku konkursu dla uczniów szkół podstawowych o laury walczyło 12 osób. Zdobywców dwóch pierwszych miejsc uczestnicy poznali już po testach. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Rapała a drugie Szymon Wypych, oboje ze Szkoły Podstawowej nr 12. Uczniów przygotowała Katarzyna Gąsiorowska. Dogrywka była potrzebna by wyłonić trzeciego na podium. O to miejsce walczyli Celina Karolak ze Szkoły Podstawowej nr 15, która jest uczennicą Doroty Krzyckiej - Góral oraz Jan Sztajman, uczeń Daniela Szumskiego ze Szkoły Podstawowej nr 9. Zwycięzcy, od posła Andrzeja Grzyba otrzymali książki. Europe Direct obdarował ich grami edukacyjnymi. Wszyscy dostali podziękowania za udział w olimpiadzie a nauczyciele podziękowania za przygotowanie uczniów. Organizatorzy i Europe Direct przekazali każdemu z uczestników drobne upominki.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe