Powiat Ostrowski: Rywalizowali na pierniki

  • 08.01.2021, 14:02
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Rywalizowali na pierniki
Dwadzieścia jeden szkół z terenu Powiatu Ostrowskiego i nie tylko wzięło udział w konkursie na wypiek tradycyjnych świątecznych pierników. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, konkurs zastąpił tradycyjne warsztaty organizowane dotąd w Zespole Szkół Usługowych w Ostrowie.

Co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia w pracowniach gastronomicznych Zespołu Szkół Usługowych  organizowane są piernikowe warsztaty, w których uczestniczą młodzi adepci sztuki kulinarnej ze szkół podstawowych i przedszkoli. Tegoroczna sytuacja zmusiła do zmiany formuły i zastąpienia warsztatów konkursem.
Celem było min.: rozwijanie pasji kulinarnych, pielęgnowanie więzi rodzinnych, łączenie pokoleń przez kultywowanie tradycji świątecznych wypieków. Konkurs cieszył się dużym zainteresowanie, uczestniczyli w nim uczniowie z 21 szkół podstawowych z miasta Ostrowa, powiatu oraz z poza powiatu ostrowskiego. Laureatami konkursu zostali uczniowie ze Szkół Podstawowych w Ostrowie nr 1, 5 i 9 oraz w Przygodzicach, Parczewie, Skalmierzycach i Nowych Skalmierzycach.
Wspólny wypiek i dekorowanie pierników to była dla uczestników konkursu wspaniała zabawa, czas na rozmowy, wspomnienia i zaangażowanie całej rodziny w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. A kolejnym krokiem jest wspólne smakowanie przy świątecznym, rodzinnym stole.
Oto opinie o samym konkursie:
- Pierniki wykonałam wspólnie z moją mamą i młodszą siostrą. Bawiłyśmy się przy tym znakomicie i bardzo miło spędziłyśmy razem ten czas. Zapewniam, że pierniki wykonane przez nas są bardzo smaczne i musimy ograniczać swój apetyt, aby zostało ich na Święta - napisała Patrycja, uczestniczka konkursu.
- Bardzo dziękujemy za zorganizowanie takiego pięknego, nastrojowego konkursu, pełnego uśmiechu oraz słodyczy - napisała Helena, uczestniczka konkursu.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe