Ostrów: Przedszkole przy ulicy Dobrej. Umowa podpisana

  • 06.01.2021, 20:35
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Przedszkole przy ulicy Dobrej. Umowa podpisana
Nowoczesne przedszkole przy ulicy Dobrej coraz bliżej!

 5 stycznia podpisano umowę na budowę 14-oddziałowego przedszkola z oddziałami dla dzieci z niepełnosprawnościami oraz oddziałami żłobkowymi. Wartość tej inwestycji to niespełna 11,5 mln złotych.
- To będzie cudowne miejsce. Do tej niezwykle nowoczesnej, ekologicznej i przystosowanej do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami placówki trafi blisko 300 dzieci. Drzwi przedszkola, dla naszych najmłodszych mieszkańców i ich rodziców, otworzymy już 1 września 2022 roku. Niecierpliwie czekam na ten dzień – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
W przetargu wzięło udział osiem firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyła lokalna firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Sp. z o. o. w Ostrowie Wielkopolskim. 5 stycznia 2021 roku przedstawiciele PBO - dyrektor Stanisław Pułkownik oraz jego zastępca Henryk Szulc - wzięli udział w oficjalnym spotkaniu z prezydent Beatą Klimek oraz Mikołajem Kostką, zastępcą prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, podczas którego podpisano umowę na budowę nowego budynku przedszkola przy ulicy Dobrej. Firma ta współpracowała już z miastem m.in. przy modernizacji Stadionu Miejskiego.
- Cieszę się, że to właśnie ostrowska firma wygrała przetarg i zajmie się tą inwestycją.  PBO to solidna marka! – zaznacza prezydent Beata Klimek.
Zadanie to zostanie zrealizowane w formule „Zaprojektuj – wybuduj” i powstanie w technologii budownictwa pasywnego, czyli maksymalnie energooszczędnego. Wykonanie projektu zaplanowane zostało na czerwiec 2021 roku, a zakończenie prac budowlanych na koniec czerwca 2022 roku.
W przedszkolu funkcjonować będzie kuchnia, dzięki której dzieci wymagające specjalnej diety otrzymają odpowiednie posiłki. Łazienki i toalety wyposażone będą w specjalne elementy, które ułatwią korzystanie z nich. Zamontowane zostaną także specjalne wanny. Znajdzie się tu także sala doświadczeń, czyli miejsce poznawanie świata za pomocą zmysłów, która dostosowana będzie do indywidualnych potrzeb dzieci i pełnić dla nich rolę terapeutyczną
W czerwcu 2021 roku ogłoszony zostanie przetarg na modernizację ulicy Dobrej. Ta inwestycja ma ułatwić rodzicom przedszkolaków i dzieci w żłobku dojazd do placówki, a także poprawić komfort jazdy mieszkańcom tej części miasta.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe