Powiat Ostrowski: Budżet przyjęto jednogłośnie

  • 03.01.2021, 09:55
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Budżet przyjęto jednogłośnie
W Szkole Podstawowej w Sieroszewicach w grudniu ubr. odbyła się XX Sesja Rady Gminy Sieroszewice.

Podczas sesji podjęto szereg uchwał. Przedstawiony przez wójta Gminy Sieroszewice Anatola Piaskowskiego projekt budżetu na 2021 został uchwalony przez Radę Gminy jednogłośnie. Największe nakłady w 2021 roku w wysokości 14 mln zł przewidziano na oświatę. Ponadto, wydatki z budżetu zaplanowano m.in. na: przebudowę drogi gminnej Rososzyca-Strzyżew, współpracę z organizacjami pozarządowymi, czy dofinansowanie dla mieszkańców do wody i ścieków. Swój udział w przygotowywaniu budżetu mieli także mieszkańcy gminy. Podczas zebrań sołeckich zaplanowali zadania realizowane w ramach funduszu sołeckiego na 2021 r. w kwocie 530 tys. zł.

W roku 2021 gmina Sieroszewice zamierza spłacić zadłużenie wraz z odsetkami w kwocie
1,55 mln zł, nie zaciągając przy tym nowych zobowiązań. Na koniec 2021 roku przewidziano redukcję długu do kwoty 2,87 mln zł.

W trakcie sesji podjęto również uchwały dotyczące: wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia międzygminnego dotyczącego powierzenia Gminie Miasto Ostrów Wielkopolski w 2021 roku zadania związanego z prowadzeniem schroniska dla bezdomnych zwierząt oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Sieroszewice na lata 2021-2025. Do porządku obrad na wniosek wójta Gminy Sieroszewice dodano projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w użyczenie nieruchomości położonej w Psarach.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe