Ostrów: Pierwsi w Polsce

  • 31.12.2020, 11:42
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Pierwsi w Polsce
Ostrów został laureatem ,,Innowacji w Polityce 2020" za pierwszą sieć zielonej energii w Polsce.

Ostrów Wielkopolski jest pierwszym miastem w Polsce, które wdrożyło miejską sieć ekologicznej energii dla mieszkańców i przedsiębiorców! Te działania są zauważane w świecie. Za ten innowacyjny projekt zostaliśmy wyróżnieni w międzynarodowym konkursie „Innowacje w Polityce 2020”.
- Tak budujemy zielony Ostrów! Mam nadzieję, że stosowane przez nas ekologiczne rozwiązania staną się wzorem dla innych samorządów i pozwolą nam wszystkim zmieniać nasze otoczenie na lepsze. O naszej, ostrowskiej, zielonej energii, jako finalista konkursu, miałam okazję rozmawiać z dr Małgorzatą Bonikowską, prezes THINKTANK. Zachęcam do wysłuchania wywiadu - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Konkurs organizowany jest przez Instytut „Innowacje w Polityce” z siedzibą w Wiedniu. To już trzecie wyróżnienie dla ostrowskich projektów. W tym roku spośród 398 zgłoszeń ostrowski projekt znalazł się wśród 10 najlepszych w kategorii „Ekologia” i wśród 90 najlepszych na arenie międzynarodowej. 1058 jurorów – internautów z 47 krajów wybrało projekt z Ostrowa Wielkopolskiego jako wyróżniający się w całej Europie przykład innowacji politycznej.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe