Koszykówka: Radom zdobyty. Drugie wyjazdowe zwycięstwo Stali

• 30.12.2020, 19:03 (aktualizacja 30.12.2020, 20:08)
Koszykarze Argedu BM Slam Stal wygrali drugi raz w tym sezonie na wyjeździe. Podopieczni Igora Milicica pokonali HydroTruck Radom 83:73

Przez sześć minut pierwszej kwarty wynik spotkania oscylował w okolicach remisu. Po celnym trafieniu Taureana Greena Stal wyszła na prowadzenie 14:10 i później systematycznie je powiększała, by wygrać pierwszą kwartę 26:16. W drugiej odsłonie podopieczni Igora Milicica prowadzili już nawet różnicą 13 punktów. Ale nie zdołali tej przewagi utrzymać, gdyż znów kilka strat zaliczył Taurean Green - 4 straty w pierwszej połowie meczu i 0 asyst. W końcówce drugiej kwarty ostrowianie na siłę starali się zdobywać punkty rzutami z dystansu. Tylko w ostatnich dwóch minutach drugiej kwarty oddali pięć rzutów za trzy i nie trafili żadnego. Po 20 minutach Stal prowadziła 40:33.

W trzeciej kwarcie gracze Stali starali się kontrolować wydarzenia na parkiecie, chociaż chwilami mieli olbrzymie problemy ze zdobywaniem punktów. Po 30 minutach prowadzili 59:50. Czwartą kwartę koszykarze z Ostrowa rozpoczęli bardzo dobrze i szybko wypracowali sobie 15 punktów przewagi – 70:55. Od tego momentu spokojnie rozgrywali swoje akcje i wygrana stała się faktem. BIN

HydroTruck Radom - Arged BM Slam Stal Ostrów 73:83 (16:26, 17:14, 17:19, 23:24)