Ostrów: Bezpieczny przejazd

  • 30.12.2020, 08:58 (aktualizacja 30.12.2020, 09:01)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Bezpieczny przejazd
Funkcjonariusze ostrowskiej komendy wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei prowadzili akcję prewencyjną ,,Bezpieczny przejazd''.

Właściwe zachowanie się podczas przejeżdżania przez przejazd kolejowy to ważny element bezpieczeństwa osób podróżujących. Niestosowanie się do znaku ,,Stop", przedwczesne wjeżdżanie na przejazd, gdy półzapory jeszcze się otwierają lub wjeżdżanie na niego w ostatniej chwili to główne wykroczenia związane z poruszaniem się po przejazdach kolejowych. Niestety, dotyczą one nie tylko kierujących samochodami, ale też pieszych i rowerzystów.
Policjanci z ostrowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzili akcję prewencyjną skierowaną do pieszych i kierujących pojazdami. Podczas akcji funkcjonariusze obu służb zwracali uwagę, czy użytkownicy dróg stosują się do znaku ,,Stop'' oraz sygnalizacji świetlnej usytuowanej przed przejazdem kolejowym.
Jednym z elementów akcji, było też przypomnienie, że bycie widocznym na drodze szczególnie po zmierzchu jest bardzo ważne. Mając to na uwadze mundurowi wręczali elementy odblaskowe i przypominali jak ważne jest dbanie o własne bezpieczeństwo. Podczas akcji funkcjonariusze przypominali i uświadamiali pieszym i rowerzystom, że słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, powoduje że są oni na drodze mało widoczni dla kierujących. Dlatego też, korzystanie z drogi, gdy panują na niej trudne warunki, wymaga zwiększenia uwagi zarówno przez pieszych jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe