Powiat Ostrowski: Recykling od przedszkola

  • 28.12.2020, 12:13
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Recykling od przedszkola
447 kg baterii zebrali wychowankowie trzech przedszkoli biorących udział w zbiórce i recyklingu baterii i akumulatorków w gminie Przygodzice.

Najwięcej ogniw, w przeliczeniu na jedno dziecko, zebrano w Publicznym Przedszkolu „Stokrotka” w Dębnicy - 2,58 kg, które to wygrało tę rywalizację.Tuż za nim uplasowało się Publiczne Przedszkole im. Jasia i Małgosi w Przygodzicach z wynikiem 2,10 kg,  zdobywając drugie miejsce oraz Publiczne Przedszkole „Calineczka” w Czarnymlesie, w którym posegregowano łącznie 1,66 kg baterii. Czarnoleska placówka zajęła tym samym trzecie miejsce w konkursie.
- Ta akcja ma walor ekologiczny i edukacyjny - mówi wójt Przygodzic Krzysztof Rasiak. - Liczę, że na dobre wpoi najmłodszym, że zużyte baterie powinny być obowiązkowo zbierane, segregowane i przetwarzane. Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.
Przedszkola nagrodzono upominkami i talonami na zakupy, ktore do placówek dostarczyli: wójt Krzysztof Rasiak i Izabela Płomińska z Urzędu Gminy Przygodzice. W porównaniu z ubiegłymi latami, pandemia znacznie ograniczyła rozmiar akcji i jej ostateczny wynik.
Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Przygodzice przy udziale Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami "MZO S.A. w Ostrowie Wlkp., w którym to zagospodarowano zebrane baterie. TW

Fot. Tomasz Wojtasik

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe