Koszykówka: Ważne zwycięstwo. Rozdyskutowany Green

• 27.12.2020, 19:24
Koszykarze BM Slam Stal pokonali Polpharmę Starogard Gdański 81:75. Niestety znów Taurean Green zamiast skupić się na grze dyskutował z sędziami. Co prawda zaliczył 11 asyst, ale z drugiej strony miał aż 8 strat, nie trafił żadnego rzutu z gry, a do tego w samej końcówce zaliczył faul techniczny.

Ostrowianie rozpoczęli mecz od prowadzenia 6:0. To spowodowało, że trener gości szybko musiał poprosić o czas. Na nie wiele się to zdało, bo za chwilę trafił za trzy Jakub Garbacz i Stal prowadziła 9:0. Z czasem gra się wyrównała, gdy na ławce usiadł Taurean Green, a zastąpił go na rozegraniu Armani Moore, to gra gospodarzy mocno ,,siadła'' i podopieczni Roberta Skibniewskiego doprowadzili do remisu 20:20. Gdy goście wyszli na prowadzenie 23:22, trener Igor Milicić ponownie wpuścił na parkiet Greena. Niestety gra wiele się nie poprawiła. Nadal w kosz nie mógł wstrzelić się Jakub Garbacz. który w pierwszej połowie trafił tylko jeden rzut na cztery oddane. Z gry nie trafiał także Green, ale on akurat oddawał rzuty z trudnych pozycji pod presją czasu. W tych pierwszych 20 minutach brakowało bardzo celnych rzutów z dystansu, ledwie 3 na 13 prób – 23 proc.

Trzecia kwarta była bardzo słaba w wykonaniu Stali. Chwilami gracze z Ostrowa zupełnie nie wiedzieli co robić mają na boisku. A powodem tej słabej gry było fatalne rozgrywanie przez Greena, który nie tylko zaliczał straty, ale także ,,odpalał’’ rzuty z bardzo odległego dystansu. Po 30 minutach Stal prowadziła tylko 60:56, by ostatecznie wygrać 81:75.