Powiat Ostrowski: Dar serca

  • 26.12.2020, 11:15
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Dar serca
Niepozorne pod względem wielkości, ale wysokiej klasy urządzenie do terapii tlenowej, przekazali dla ostrowskiego szpitala Barbara i Krzysztof Kaczmarek- właściciele firmy BAKRA.

MyAirvo 2 służy do wysoko przepływowej terapii donosowej. Zapewnia wsparcie czynności oddechowej i nawilżanie dróg oddechowych przy jednoczesnym komforcie i łatwości użycia, zmniejsza przestrzeń martwą w drogach oddechowych, podnosi szczytowy przepływ oddechowy, poprawia wymianę gazową w płucach, redukuje wysiłek oddechowy.   
- Z okazji 30. lecia firmy przekazujemy właśnie ten sprzęt, pomagający ratować zdrowie i ludzie życie. Jesteśmy przekonani, że w taki właśnie sposób najlepiej podziękujemy wszystkim, którzy ratują ludzi chorujących na Covid-19,  chorych trafiających do ostrowskiego szpitala. Trwająca pandemia to duże wyzwanie dla służby zdrowia, dlatego istotne jest, żeby leczenie wspierane było wysokiej jakości sprzętem- powiedziała Barbara Kaczmarek.
Przekazanie sprzętu odbyło się  w Starostwie Powiatowym w obecności darczyńców, starosty ostrowskiego Pawła Rajskiego, dyrektora ostrowskiego szpitala Dariusza Bierły oraz doktora Piotra Matyjaszczyka- kierownika Oddziału Internistycznego B.
- To rozwiązanie pomaga uniknąć podłączenia do respiratora, jest zdecydowanie mniej inwazyjne dla organizmu. Za pomocą takich urządzeń typu Optiflow wielu pacjentów udaje się uratować. Ułatwia oddychanie- rozszerzają się pęcherzyki płucne i znacznie polepsza się wymiana tlenowa. Urządzenie musi być bogato wyposażone w elektronikę, żeby dokładnie dobierać parametry poziom dopływu tlenu, temperatury i wilgotności. Zapobiega to uszkodzeniu śluzówki nosa - powiedział dr Piotr Matyjaszczyk.
To pierwsze urządzenie, ale nie ostatnie. Urządzenia finansowane z powiatowego budżetu zostały już zamówione.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe