Ostrów: Koncentratory tlenu i pulsoksymetry dla ostrowian

  • 22.12.2020, 15:13 (aktualizacja 30.12.2020, 09:36)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Koncentratory tlenu i pulsoksymetry dla ostrowian
18 grudnia oficjalnie przekazano 15 koncentratorów tlenu i 15 pulsoksymetrów ostrowskiej stacji Caritas, która bezpłatnie będzie je wypożyczać mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego.

Pierwszy zestaw niemal natychmiast trafił do ostrowianina w potrzebie. To kolejne działanie miasta w walce z pandemią koronawirusa.
- Urządzenia te będą wypożyczane bezpłatne mieszkańcom naszego miasta. Dzięki nim pacjenci, którzy w sposób ciężki, choć nie wymagający leczenia szpitalnego, mogą w warunkach domowych, korzystać z tlenoterapii. Przeznaczyliśmy, na ten niezwykle potrzebny zakup, 50 tys. złotych. Pierwszy koncentrator tlenu trafił już do taty Kamili, który dzięki niemu, będzie mógł wrócić do domu i spędzić święta z rodziną. Dużo zdrowia dla pana i dla wszystkich mieszkańców naszego miasta – zaznacza Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Koncentratory tlenu to urządzenia medyczne, które pomagają w niewydolności oddechowej. Natomiast pulsoksymetry to urządzenia elektroniczne, które pozwalają badać  saturację, a także częstotliwość pracy serca, czyli puls.
- Jestem bardzo wdzięczna za taką akcję i możliwość wypożyczenia koncentratora tlenu. To sprzęt przeznaczony dla mojego taty, który chorował na koronawirusa. Nadal przebywa w szpitalu, ale jak tylko odbiorę zestaw specjalistycznego sprzętu, zabieram tatę do domu. Będzie mógł kontynuować leczenie w domu, z nami, z rodziną. To niesamowicie ważne dla nas i dla niego  – mówi Kamila Ryfa, która jako pierwsza odebrała koncentrator tlenu i pulsoksymetr dla swojego ojca.
Bezpłatne wypożyczenia specjalistycznego sprzętu prowadzi Caritas w Ostrowie Wielkopolskim, która od zajmuje się wypożyczaniem sprzętu medycznego.
- Każdy mieszkaniec naszego miasta, który będzie chciał wypożyczyć taki sprzęt, będzie musiał okazać się skierowaniem od lekarza z podaniem dawki tlenu - wyjaśnia Monika Królikiewicz, kierownik Stacji Opieki Caritas w Ostrowie Wielkopolskim i dodaje, że z wypożyczającym zostaje spisana kartoteka pacjenta.
- Docierały do nas głosy, że ten sprzęt jest potrzebny. Caritas już dysponował takimi urządzeniami, ale wciąż było ich za mało. Właśnie dlatego przeznaczyliśmy 50 tys. złotych na wsparcie naszych mieszkańców w tych trudnych chwilach. To bardzo potrzebna inicjatywa – mówi Sebastian Górski, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe